14. července 2021 • 13:55

Jak vypadaly šatny po finále: italské bojiště, po Angličanech zůstala pizza

Autor: krm
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Sparta: Čtvrtý gól Kuchty po senzačním Krejčího zpracování! 0:4
Slovácko – Slavia: Centr Patrika Blahúta si nešťastně srazil do vlastní branky David Zima, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úplně odlišné emoce panovaly v táborech finalistů EURO krátce poté, co zápas skončil. Logicky – Italové okamžitě rozjeli euforické oslavy, naopak Angličané museli po dramatickém vyvrcholení vstřebávat další penaltové zklamání. Unikátní záběry ze šaten obou mužstev naznačují, co se krátce po utkání a medailovém ceremoniálu dělo.Bylo to finále, jak se patří. Devadesát minut hry o novém evropském šampionovi nerozhodlo, rozhodující gól nikdo nevstřelil ani během třiceti minut navíc.

Až penalty pohřbily anglické šance na triumf. Jako už několikrát v minulosti. Ve vypjaté chvíli selhali hned tři střelci, vše definitivně rozsekl neúspěch devatenáctiletého mladíčka Bukaya Saky.

Italové tak mohli slavit druhý titul v historii, zatímco Angličané se ponořili do smutku. Tomu odpovídá i dění v kabinách obou soupeřů.

Záběry ze šatny vítězné „squadry azzury“ původně přinesl německý deník Bild. A shrnul je jedním výstižným slovem – bojiště.

Ve Wembley zůstaly ručníky i pantofle
Ve Wembley zůstaly ručníky i pantofle

Je zkrátka na první pohled znát, že mužstvo trenéra Roberta Manciniho se okamžitě pustilo do velkolepých oslav. V kabině po Chiellinim a spol. zůstaly plechovky od piva, lahve od vína i šampaňského. Někteří hráči ve Wembley nechali i pantofle nebo ponožky.

Na internet koneckonců uniklo úsměvné video, které část italských oslav odhaluje. Asistent trenéra a bývalý skvělý záložník Danielle de Rossi se na něm klouže po stole, který je „namydlený“ šampaňským.

A pohled do kabiny Albionu? Ten pochopitelně žádné lahve od oslavných nápojů nenabízí. Angličané ale na stole zanechali několik prázdných krabic od pizzy, úhledně naskládaných na sebe. Na mistrovskou euforii si minimálně do příštího velkého turnaje musejí počkat.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Play off
Články odjinud


Články odjinud