Čeští fotbalisté jsou negativní a vrací se do klubů. Jak to mají slávisté? | iSport.cz
8. září 2020 • 16:31

Čeští fotbalisté jsou negativní a vrací se do klubů. Jak to mají slávisté?

Autor: ČTK , jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na úvod týdne dobrá zpráva pro české fotbalisty. Všichni hráči reprezentace, kteří po pátečním utkání Ligy národů na Slovensku podstoupili v pondělí kontrolní testy na koronavirus, měli negativní výsledek. Po zkrácené izolaci se tak mohou vrátit do klubů a ve speciálním režimu začít s tréninkem.Český výběr musel po pátečním vítězství 3:1 v Bratislavě do izolace kvůli tomu, že dva členové realizačního týmu měli pozitivní test na covid-19. V pondělním druhém utkání Ligy národů v Olomouci proti Skotsku proto nastoupilo narychlo složené mužstvo výhradně z hráčů české ligy a plné reprezentačních nováčků. Improvizovaný tým favorizované Ostrovany překvapivě přehrál i přestřílel, ale smolně prohrál 1:2.

Původní reprezentační výběr musel po pátečním duelu na Slovensku do karantény, přestože nikdo z hráčů neměl pozitivní test na covid-19. Po diskuzích s hygieniky byl sraz rozpuštěn kvůli obavám z dalšího šíření nemoci. Zatímco hráči museli do zkrácené izolace, na realizační tým včetně trenéra Jaroslava Šilhavého byla uvalena delší karanténa podle pokynů jednotlivých hygienických stanic.

"Kluby po návratu svých hráčů komunikují s hygienou a nyní už si testy řeší individuálně. Co se týká členů realizačního A-týmu, ti absolvují postupně testy v průběhu týdne v termínech daných také hygienickými autoritami," řekl ČTK tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman.

Ještě před odjezdem na Slovensko musely do izolace dvě opory Tomáš Souček a Patrik Schick, kteří přišli do blízkého kontaktu s první nakaženou osobou. Také oni dva měli kontrolní test negativní a Schick už v úterý mohl vyrazit do Německa, kde se uzavírá jeho přestup z AS Řím do Leverkusenu.

Největší zastoupení v původním reprezentačním výběru měla Slavia. Z mistrovského týmu byla v Bratislavě sedmička hráčů, brankář Ondřej Kolář se od mužstva na žádost klubu odpojil ještě před odjezdem na Slovensko.

Podle předsedy představenstva Slavie Jaroslava Tvrdíka hráče čekají další kontrolní testy v pátek. V případě negativního výsledku se budou moci zapojit do tréninku s týmem a odehrát víkendové ligové utkání. Podobný režim budou mít i reprezentanti ze Sparty a Plzně. Hráči národního týmu ze zahraničních klubů se mohou vrátit do zemí, kde působí.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud