Jan Vacek
15. června 2017 • 15:25

Jednadvacítka už je v Polsku. Lovci autogramů se hrnuli k Schickovi

Autor:
TOP VIDEA
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z POLSKA | Hodiny odbily hodinu PO čtvrtečním poledni a letadlo s výpravou české jednadvacítky rolovalo po ranveji katovického letiště. Družina trenéra Vítězslava Lavičky už je v Polsku, kde v neděli duelem proti Německu odstartuje mistrovství Evropy. „Lvíčata“ vyráží do boje.V okolí hotelu Angelo v samotném srdci Katovic je klid, běžný denní šrumec. To se mění ve chvíli, kdy před vstupem do hotelového komplexu zastaví tmavěmodrý autobus s českou vlajkou. Zpozorní kolemjdoucí, lovci autogramů jsou připraveni.

Jako první z autobusu vystupuje vytáhlý útočník Tomáš Chorý. Následují další. Stefan Simič, Antonín Barák, Lukáš Juliš. Jednadvacítka je na místě. „Cesta byla v pohodě, ale poměrně dlouhá. "Při odletu v Praze jsme měli zpoždění 20 minut,“ informuje generální manažer reprezentace Jaromír Šetrle.

Největší pozornost pochopitelně budí Patrik Schick, ofenzivní hvězda mužstva. Právě k němu se hrnou sběrači podpisů. Útočník Sampdorie trpělivě rozdává autogramy, následně se podepisují i Tomáš Souček a ostatní.

Ve tváři mladíků je vidět úleva, že jsou konečně na místě. Cesta byla zdlouhavá. Jenom z letiště do hotelu to trvá 40 minut autobusem, do toho nutné procedury při odbavování.

Patrik Schick po příletu na evropský šampionát do 21 let
Patrik Schick po příletu na evropský šampionát do 21 let

Jednadvacítka rozbila tábor v Katovicích, byť všechny zápasy své základní skupiny odehraje ve zhruba dvacet kilometrů vzdáleném městě Tychy. Tam ovšem vedení reprezentace nenašlo odpovídající hotel. „Angelo splňuje požadavky tréninkového hřiště, regenerace i celkové kapacity,“ vysvětlil Šetrle.

Ve čtvrtek odpoledne má mužstvo na programu otevřený trénink pro veřejnost, sledovat by ho mohlo až tisíc diváků. V neděli pak půjdou „lvíčata“ poprvé do boje, když se postaví nadupanému Německu.

720p 360p
Už jsou v dějišti EURO! Podívejte se, jak jednadvacítka v Polsku dorazila do hotelu

720p 360p
Jankto: Kdybych si připouštěl tlak, asi bych se z toho složil

Schick: Úspěch na EURO by nám pomohl i do budoucnosti

Jak si vedli Češi na EURO do 21 let? Stříbro, zlato i král střelců Kliment

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze