Poprvé venku. Lvíčata dorazila do Chorvatska, kapitán si vzal míč | iSport.cz
16. listopadu 2019 • 21:41

Poprvé venku. Lvíčata dorazila do Chorvatska, kapitán si vzal míč

Autor: mms
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z CHORVATSKA | Čtyřikrát za sebou hrála v kvalifikaci o postup na EURO doma, teď poprvé vyrazila ven. Českou jednadvacítku v pondělí čeká klíčový zápas v Chorvatsku, kam tým trenéra Karla Krejčího odcestoval s dvoudenním předstihem. Sobotní večerní let z Prahy se obešel bez komplikací, speciál české výpravy za hodinu a půl přistál v Záhřebu. „Prší, ale nám plavcům to nevadí,“ hlásil bodrý masér Petr Kollros, někdejší československý plavecký šampion.České Budějovice, Karviná, Uherské Hradiště, Chomutov. Jednadvacítka na čtyřech českých štacích uhrála celkem osm bodů a v pondělí ji po nezvykle dlouhé sérii domácích zápasů čeká první partie venku. A hned proti Chorvatsku, které patří ke spolufavoritům „české“ skupiny.

„Máme velkou výhodu, že jsme mohli vyrazit už dva dny před utkáním. Můžeme se v pohodě adaptovat a v neděli absolvujeme plnohodnotný předzápasový den,“ řekl asistent trenéra Jiří Kohout ještě předtím, než v Praze nasedl do letadla. „Taky je příjemné, že máme speciál. Je to pohodlnější, než letět běžnou linkou.“

Po přistání v Záhřebu tým odjel rovnou na hotel, odkud se v neděli večer přesune na předzápasový trénink do Velike Gorici. Právě na jihovýchodním předměstí Záhřebu se bude v pondělí hrát, chorvatská jednadvacítka využívá stadion místního HNK běžně. Naposledy na něm loni v březnu smetla Moldavsko 4:0.

Jára Cimrman by měl z českých mladíků radost: mají s sebou míč proti trudomyslnosti. Konkrétně jde o šišatý model na americký fotbal, který hltá kapitán jednadvacítky Matěj Chaluš. „Míč se bude na odreagování hodit,“ usmál se Chaluš, jenž si jako řada jeho spoluhráčů krátil cestu u počítače.

Chaluš a spol. do Chorvatska odcestovali v příjemné náladě. Po čtyřech dílech kvalifikace na EURO zůstávají neporažení, ve čtvrtek přejeli San Marino 6:0 a v neúplné tabulce je najdete na druhém místě. Vedoucí Řekové mají jen o dva body víc, takže pokud Češi poslední zápas roku vyhrají, přezimují jako lídr skupiny.

Nebo se vrátí hořké vzpomínky na říjnové ztráty s Řeckem a Skotskem? „Myslím, že pokud neprohrajeme, budeme reálný kandidát na postup,“ odtušil asistent Kohout.

Předchozí česká jednadvacítka v Chorvatsku schytala debakl 1:5 a z deky se do konce kvalifikace nevyhrabala. Jak dopadne nová generace?

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud