MS 2018 fotbal | Ronaldův konec? O tom nemůže být řeč! Tým ho potřebuje, řekl kouč | iSport.cz
Jan Vacek
1. července 2018 • 12:00

Ronaldův konec? O tom nemůže být řeč! Tým ho potřebuje, řekl kouč

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SOČI | Loučení s velkými akcemi trpkým zklamáním? V případě Cristiana Ronalda to reálně hrozí. Jeden z nejlepších útočníků poslední dekády nedokázal provléknout svoje Portugalsko na světovém šampionátu za brány osmifinále. Ve třiatřiceti letech nelze vyloučit, že to bylo naposledy, kdy se rodák z Madeiry na akci podobného kalibru v reprezentačním trikotu ukázal. „Doufám, že tohle Cristianův konec nebude. Náš tým ho potřebuje,“ prohlásil trenér Portugalců Fernando Santos.Do Ruska odlétal Ronaldo s jednou velkou tužbou. Po titulu z EURO dosáhnout i na ten ze světového šampionátu. „Byla by to zlatá pečeť na to, co jsem v reprezentaci dokázal,“ prohlašoval. Pro tenhle sen ale Urugayci neměli pochopení, v sobotu v Soči vyhráli 2:1 a nasměrovali Ronalda a spol. domů. A co víc, hvězdu Realu Madrid možná popostrčili k reprezentačnímu konci.

Nejsou to totiž složité počty. V době nejbližšího evropského šampionátu bude Ronaldovi 35 let, v případě mistrovství světa ještě o dva rok víc. Nebylo by se čemu divit, kdyby do té doby milovanému portugalskému trikotu definitivně zamával.

Když se na pozápasové tiskové konferenci jeden z novinářů zeptal, zda má Ronaldo týmu stále co dát, trenér kouč Fernando Santos jen udiveně zvedl obočí. „Samozřejmě, o tom nemůže být řeč. Věříme, že bude pokračovat. Máme tu spoustu mladých hráčů, kterým může jít příkladem,“ upozornil zkušený trenér.

Rozhodnutí bude pochopitelně na samotném hráči. Santos, jenž společně s Ronaldem před dvěma lety dovedli Portugalce k triumfu na evropském šampionátu, by však byl první, kdo by mu úmysl skončit rozmlouval. „Je to náš kapitán a já nepochybuju o tom, že toho v národním dresu ještě hodně předvede,“ prohlásil rozhodně.

Pokud to v sobotu byl skutečně Ronaldův poslední zápas, v dobrém na něj určitě vzpomínat dobře. S výborně pracující defenzivou Uruguaye si nedokázal poradit. Dostal se sice ke dvěma střelám zpoza šestnáctky, branku ovšem výrazněji neohrozil. A co víc, podle statistik se ani jednou nepotkal s míčem v soupeřově šestnáctce. To je na Ronalda až nevídaná skutečnost.

„Dělal to, co vždycky, snažil se odvést to nejlepší. Bohužel jsme vypadli,“ hájil svou hvězdu Santos.

Nejen on, ale celé Portugalsko nyní musí doufat, že v sobě Ronaldo najde dostatek síly a chuti, aby dál pokračoval.

Portugalec Cristiano Ronaldo odvádí zraněného Edinsona Cavani během osmifinále MS
Portugalec Cristiano Ronaldo odvádí zraněného Edinsona Cavani během osmifinále MS

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud