9. října 2021 • 12:30

Hašek o Češích: Matějů na hranici ruské rulety, Král je horší než ve Slavii

Autor: mas
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Prodej Slavie? Stopa vede jinam než do Kataru, ale Číňané zatím zůstávají
Pardubice - Plzeň: V přesilovce pět na tři se prosadil Schleiss, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pro oko nezaujatého diváka byl souboj Česka s Walesem (2:2) velmi atraktivní. Podle trenéra Martina Haška byly však ve hře české reprezentace prvky chaosu a vzhledem k šancím Velšanů musí Češi remízu brát. Jak bývalý kouč Bohemians či Sparty v iSport.cz studiu rozebral inkasované branky a co zaznělo v rubrice Pod lupou ohledně Aleše Matějů, Alexe Krále či Velšana Harryho Wilsona?„Řekl bych, že 2:2 je pro nás vzhledem k průběhu hry a počtu gólových šancí na obou stranách příznivý výsledek,“ odstartoval hodnocení v pozápasovém studiu iSport.cz host Martin Hašek.

Bývalý český reprezentant a nyní trenér bez angažmá viděl v obranné fázi obou týmů prvky chaosu. „Zápas byl divoký. Organizace hry u obou mužstev nebyla silnou stránkou.“

Redaktor Sportu Pavel Hartman zmatky v obraně vůbec nechápal. „Pokud chce český tým vyhrávat, musí hrát kompaktně. Nemáme takové individuality a výjimečné hráče, abychom to uhráli individuální kvalitou.“

Jakub Pešek se raduje ze své trefy s Alešem Matějů
Jakub Pešek se raduje ze své trefy s Alešem Matějů

Který z hráčů se hostům nejvíce nezdál? Hodně kritiky padlo na Aleše Matějů, nad jehož zařazením do základní sestavy se experti pozastavovali již před startem utkání s Walesem.

„Často jsem si všímal, jak pracuje s prostorem, když zakládáme útok. Podle mého názoru hraje strašně riskantně. Chce hrát z beka útočně, což je fajn. Je šikovný, aktivní a sebevědomý, ale to jak opracovává prostor, je v podstatě na hranici ruské rulety,“ zahlásil Hašek. 

Je problém v tom, jak s ním trenéři pracují nebo v tom, že nechce naslouchat. A pokud nezvládá základní taktické prvky, patří vůbec do nominace národního týmu? Více se dozvíte v videu z pozápasového studia, kde oba experti dále rozebrali oba inkasované góly i další hráče v rubrice Po lupou. Proč je třeba podle Haška Alex Král stále horší než byl ve Slavii?

Matějů hrál na hranici ruské rulety. Král je pořád horší než ve Slavii, hodnotil Čechy Hašek

Skupina E

Z V R P Skóre B
1. Belgie 8 6 2 0 25:6 20
2. Wales 8 4 3 1 14:9 15
3. Česko 8 4 2 2 14:9 14
4. Estonsko 8 1 1 6 9:21 4
5. Bělorusko 8 1 0 7 7:24 3

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud