Radek Špryňar
19. listopadu 2022 • 21:23

Slavia překvapila repre. Švéda pustila, Čechy ne. Fousek: Neměl by být rozdíl

Vstoupit do diskuse
19
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení asociace i trenér Jaroslav Šilhavý neskrývají rozhořčení nad postupem Slavie, která uvolnila pro potřeby švédské reprezentace Aihama Ousoua. Byť původně deklarovala, že žádného hráče reprezentacím v listopadovém termínu nepustí. „Pochopitelně je to překvapující. Neměl by existovat rozdíl mezi českým a švédským národním mužstvem,“ kroutil hlavou svazový předseda Petr Fousek v krátkém rozhovoru pro Českou televizi.Kolize s termínem osmifinále MOL Cupu zásadně ovlivnil skladbu reprezentace pro zápasy s Faerskými ostrovy (5:0) a Tureckem (1:2). Nejsilnější české kluby Sparta a Slavia odmítly uvolnit nejlepší hráče do reprezentace, jelikož v opačném případě by ohrozily vlastní ambice v pohárové soutěži. Plzeň se rozhodla z důvodu přetíženosti fotbalistů po náročném podzimu.

Slavia však nakonec své původní rozhodnutí revidovala a stoper Aiham Ousou odjel na sraz švédské reprezentace. Když se to v pátek v Turecku dozvědělo svazové vedení, z kroku Slavie nadšené z logických důvodů nebylo.

„O uvolnění Aihama Ousoua jsem se dozvěděl včera (v pátek). Pochopitelně je to překvapující, jelikož Slavia sdělila, že v tomto termínu nikoho neuvolní. Myslím si, že by neměl existovat rozdíl mezi českým a švédským národním mužstvem,“ pravil předseda svazu Petr Fousek.

V podobném duchu se vyjádřil také trenér Jaroslav Šilhavý, jenž by za normální situace měl v kádru okolo pěti hráčů českého vicemistra. Určitě Lingra, Masopusta, Davida Juráska, Provoda, Jurečku. Dost možná Tecla.

„Samozřejmě chápu, že Slavia chce uspět v MOL Cupu... Když jsme se však dozvěděli, že uvolnila Ousoua do Švédska, byli jsme z jejich rozhodnutí překvapení,“ pravil Šilhavý.

Reakce Slavie? Tady je: „Původně jsme vzhledem k tomu, že nás čekalo důležité soutěžní utkání v Karviné, nepočítali s tím, že hráče do národních týmů uvolníme. K případu Aihama Ousoua nicméně trenéři, vzhledem ke zranění, kvůli kterému vynechal závěr sezony, přistoupili individuálně a po konzultaci s hráčem ho uvolnili s vědomím, že do utkání v Karviné by ho stejně nenominovali,“ vysvětloval otočku ve slávistickém uvažování tiskový mluvčí klubu Michal Býček.

Není příliš pravděpodobné, že by poslední událost výrazně narušila vztahy na trase Strahov – Eden. I proto, že Fousek poněkud diplomaticky celou věc nakonec bagatelizoval. „Problém s neuvolněním hráčů se týká všech reprezentací hrající v listopadovém termínu. Starosti měli Faeřané i Turci. Je potřeba se z toho vzít pozitiva, že se ukázal Chytil a další hráči,“ smířlivě dodal šéf českého fotbalu.

Ousou proti Mexiku, účastníkovi mistrovství světa nenastoupil ani na minutu. V základní sestavě není ani dnes proti Alžírsku.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
19

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud