11. ledna 2021 • 10:42

Tottenham nadělil nejen góly: čisté dresy i miliony pro amatéry z 8. ligy

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Supertalent Menšík: Vyhrát dva grandslamy? Přidejte, chci jich tak deset
Terminátoři z Leverkusenu si podmanili Německo. A co dál, pane Alonso?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že si nejde užít výprask 0:5? To neříkejte chlapcům, co hrdě nosí dres Marine FC. Fotbaloví amatéři z osmé nejvyšší soutěže na svém skromném hřišti uvítali Tottenham Hotspur. Tým Josého Mourinha s hvězdami, jako je Gareth Bale, je sice z FA Cupu vyprovodil bůrem, přichystal jim ale nezapomenutelný zážitek a naplnil, možná až přeplnil klubovou kasičku.Marine FC dostal od Tottenhamu příděl 0:5, hattrickem se blýskl Carlos Vinícius. Výsledek a očekávané vypadnutí z FA Cupu ale nebylo to nejdůležitější, co si hráči týmu z osmé ligy budou z 10. ledna 2021 pamatovat. Spurs jim totiž nachystali i jiné dárky, než góly.

Pandemie koronaviru zarazila jednu starou tradici, a to vyměňování dresů po zápase. Hráči londýnského klubu na to ale byli připravení a místo propocených hraných dresů předali svým nedělním soupeřům trikoty úplně čisté, krásné a nové.

„Na tuhle cestu pohárem nikdy nezapomenu. Neuvěřitelný zážitek, zahrát si proti hvězdám světové třídy,“ sdělil na Twitteru Mikey Howard, který dostal dres Harryho Kanea. „Neuvědomíte si, jak dobří ti hráči skutečně jsou, dokud proti nim sami nenastoupíte,“ dodal Josh Hmami, pózující s dárkem s jmenovkou zadáka Sergia Reguilóna.

Hrané dresy se vyměňovat nemohly, tak hráči Marine dostali jako suvenýry úplně nové a čisté od hráčů Spurs
Hrané dresy se vyměňovat nemohly, tak hráči Marine dostali jako suvenýry úplně nové a čisté od hráčů Spurs

Další omezení, které skvělému zážitku pro Marine nachystal koronavirus, je nutnost odehrání zápasu bez diváků. Jistě, pár se jich objevilo za plotem, za normálních podmínek by ale na klání dorazilo mnohem víc lidí, což by znamenalo nejen lepší atmosféru, ale taky velký výdělek pro maličký klub.

I na tuhle situaci ale byli amatéři z osmé ligy připravení. Spustili prodej virtuálních lístků, díky kterým by případní zájemci mohli klub podpořit. A že se jich našlo! Neuvěřitelných 30 697 fanoušků Tottenhamu i dalších klubů nadšených z příběhu maličkého týmu si pořídilo symbolickou vstupenku za deset liber. Marine tak vydělali téměř devět milionů korun.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud