Autor: pj
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

VIDEO | Vyběhl z branky a zamířil za Branislavem Ivanovičem. Petr Čech ho chytil kolem krku a zvýšil hlas, aby srbského obránce uklidnil. Toho ve druhém poločase ligového utkání s WBA (1:1) naštval verdikt pomezního, kterému z plných plic mu vynadal. Za nevhodné poznámky obdržel od hlavního arbitra žlutou kartu.

Hosté: 45+3. Ivanović

Domácí: Foster – Reid, Dawson, McAuley, Ridgewell – Morrison, Yacob (63. Mulumbu), Brunt (C) – Amalfitano (73. Anichebe), Bifouma (78. Vydra), Berahino.

Hosté: Čech (C) – Ivanović, Cahill, Luiz, Azpilicueta – Willian, Ramires (89. Salah), Oscar (79. Mikel), Matić, Hazard – Eto´o (69. Torres).

Domácí: Myhill, Lugano, Dorrans, Mulumbu, Gera, Vydra, Anichebe

Hosté: Schwarzer, Cole, Lampard, Mikel, Schürrle, Salah, Torres

Domácí: Amalfitano, Yacob, Anichebe

Hosté: Willian, Ivanović, Luiz, Matić

Taylor – Flynn, Ledger

The Hawthorns, West Bromwich

„Nevím, co se tam stalo, ale tohle mám rád,“ řekl trenér José Mourinho .

K čemu přesně došlo? Branislav Ivanovič zuřivě vyjel na pomezního, protože se mu nelíbil jeden z jeho verdiktů. Údajně nechyběly ani nadávky, a proto hlavní arbitr vytáhl z kapsičky žlutou kartu. V tu chvíli už u něj stál Petr Čech a držel ho kolem krku. Jako správný kapitán se snažil vzteklého spoluhráče uklidnit.

„Mám rád, když hráči ukazují svoje emoce. Třeba když někdo udělá chybu a vyříkají si to mezi sebou,“ doplnil Mourinho .

V tu chvíli Chelsea ještě vedla, jedinou branku „blues“ vstřelil před přestávkou právě Ivanovič. „Ale posledních dvacet minut West Brom začal hrát vabank a podařilo se jim vyrovnat,“ uvedl Čech na svém webu. Útočník Anichebe obdržel centr z levé strany a tři minuty před koncem zajistil pro WBA bod. „Dostal ideální balón, byl to perfektní centr,“ mrzelo Čech a. „Měli jsme to udržet, je to škoda.“

Takhle Petr Čech vyjel na chybujícího Ivanoviče v duelu s Liverpoolem před dvěma roky.Foto profimedia.cz
Chelsea přitom měla šance na to, aby vstřelila druhý gól. Jenže je zazdila. „Připravený, hotový tým by to zvládl. Bylo by hotovo. Nashledanou. Ale my to nedokázali,“ uvedl trenér Mourinho . „Nechali jsme soupeře naživu,“ souhlasí Čech .

Mourinho zkritizoval svůj tým, že se zbytečně v závěru utkání zatáhl a bránil hluboko. „Jen jsme čekali před vápnem,“ nelíbilo se mu. „Když se nám nepovede rozhodnout zápas dalšími brankami, tak nesmíme v obraně chybovat. Ale nebudu tady nikoho jmenovat, to nedělám.“

Podle portugalského kouče navíc jeho týmu chyběla osobnost, která by dostala mančaft z tlaku. A zopakoval, že je to jeden z důvodů, proč je Chelsea v boji o titul jen outsiderem. Před několika dny klub přirovnal k malému koníkovi, který potřebuje mléko a naučit se zdolávat překážky.

„Je to zbytečná ztráta dvou bodů v závěru, ale jedeme dál. Do konce sezóny zbývá ještě dvanáct zápasů a ve hře je spousta bodů,“ nevzdává se Čech .

Branislav Ivanovič s Petrem Čechem při vášnivé diskuzi v podzimním utkání s WBA.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.