SESTŘIHY: Chelsea dostala PĚTKU! Ztratili Arsenal i United | iSport.cz
1. ledna 2015 • 20:30

SESTŘIHY: Chelsea dostala PĚTKU! Ztratili Arsenal i United

Bohemians - Mladá Boleslav: Nádhera! Podaný výstavní trefou navýšil vedení domácích, 2:0 Bohemians - Mladá Boleslav: Nádhera! Podaný výstavní trefou navýšil vedení domácích, 2:0
Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt

SOUHRN 20. KOLA PREMIER LEAGUE | Svátky v Anglii? To je fotbal, fotbal a zase fotbal. A také velká překvapení.  Vedoucí Chelsea nestačila na Tottenham, od kterého schytala porážku 3:5 a dotáhl se na ní Manchester City. Ztrátu si připsal i Manchester United, který na půdě Stoke remizoval 1:1. Tomáš Rosický nastoupil v základu v utkání Arsenalu proti Southamptonu, týmu však k výhře nepomohl. Arsenal padl 0:2.

Chelsea dostala bůra, nestačila na Tottenham

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem na lavičce prohráli s Tottenhamem 3:5 a dovolili, aby se na ně v čele tabulky anglické ligy dotáhl Manchester City. Obhájce titulu totiž zvítězil 3:2 nad Sunderlandem a oba celky mají po 20 kolech shodně 46 bodů i totožné skóre 44:19. Hrdinou Tottenhamu byl Harry Kane, který dva góly dal a další dva připravil.

Chelsea opět nastoupila bez reprezentačního gólmana Čecha a jeho konkurent Thibaut Courtois musel lovit míč ze sítě hned pětkrát. Trenér José Mourinho tak teprve podruhé z dosavadních 715 zápasů kariéry zažil, že jeho tým inkasoval pět branek. Poprvé to bylo v listopadu 2010 na lavičce Realu při prohře 0:5 s Barcelonou.

Blues inkasovali pětkrát potřetí v historii Premier League. Předtím se jim to stalo v roce 1996 s Liverpoolem a v roce 2011 s Arsenalem.

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Chelsea 5:3

Rosický hrál za Arsenal, prohru neodvrátil

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se znovu objevil v základní sestavě Arsenalu, ale ani on neodvrátil prohru Kanonýrů na hřišti Southamptonu 0:2. Arsenal tak nezvládl důležitý zápas o čtvrté místo v tabulce, na kterém má nyní Southampton náskok tří bodů.

Rosický, který v první polovině sezony dostával šanci minimálně, nyní začal v základu ve druhém z poslední tří zápasů a na hřišti strávil celých 90 minut. A zejména v první půli znovu patřil k nejlepším hráčům Arsenalu. Nejprve se zapojil do kombinační akce, po které nebezpečně vystřelil Sánchez, následně připravil stoprocentní šanci po Cazorlu.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Arsenal 2:0

Pak však musel Rosický sledovat především hrubky spoluhráčů v obraně. Nejprve Koscielny prohrál běžecký souboj se Senegalcem Maném, který využil i chybného vyběhnutí brankáře Szczesného a z úhlu trefil odkrytou branku. Po změně stran se pak gólman Arsenalu nedohodl se stopery a nabídl druhý gól Tadičovi.

Manchester nestačil na Stoke, remízu zařídil Falcao

Fotbalisté Manchesteru United bodovali už v desátém utkání anglické ligy v řadě. V prvním duelu roku 2015 remizovali 1:1 na hřišti Stoke, když na brzkou trefu domácího stopera Ryana Shawcrosse odpověděl Radamel Falcao. Obě branky padly ze standardních situací.

Manchester, který od září prohrál v lize jen derby s městským rivalem City, si tak upevnil třetí místo v tabulce. Ve druhém poločase ale mohl o sérii bez porážky přijít, protože Stoke si vytvořilo hned několik příležitostí, ale Crouch trefil jen tyč a při jeho další hlavičce rozhodčí neposoudil jako penaltovou situaci Smallingovo hraní rukou.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Manchester United 1:1

Dvě penalty výhru Liverpoolu nepřinesly

Ani dva proměněné pokutové kopy Stevena Gerrarda nepřinesly Liverpoolu výhru nad Leicesterem. Hosté totiž dvěma góly během 100 vteřin srovnali na konečných 2:2. Liverpool jako první tým v historii Premier League pokořil hranici sta penalt. Gerrard jich proměnil 31, více penalt dali jen Alan Shearer (56) a Frank Lampard (43).

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Leicester 2:2

Právě Lampard se stal hrdinou druhého týmu ligy Manchesteru City, když krátce po příchodu na trávník zařídil výhru 3:2 nad Sunderlandem. City vedlo už o dvě branky, ale během tří minut o náskok přišlo. Jenže dvě minuty po vyrovnání se prosadil hlavou Lampard, který ještě před zápasem prodloužil hostování z New York City až do konce sezony. Lampard dal už 176. gól v anglické lize, přičemž jen Shearer, Andy Cole a Wayne Rooney dali více branek.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Sunderland 3:2

Kuriózní situace nastala v utkání Newcastlu a Burnley, ve kterém hosté už v úvodních 36 minutách přišli o tři zraněné hráče a trenér Sean Dyche musel využít všechna tři střídání ještě před přestávkou. Něco podobného se v Premier League naposledy stalo v roce 2009. Burnley i tak dovedlo utkání k remíze 3:3.

Manchester City - Sunderland 3:2
Branky: 57. Touré, 67. Jovetič, 73. Lampard - 68. Rodwell, 71. A. Johnson z pen.

Newcastle - Burnley 3:3
Branky: 15. Taylor, 26. Colback, 78. Sissoko - 19. vlastní Dummett, 66. Ings, 86. Boyd

Tottenham - Chelsea 5:3
Branky: 30. a 52. Kane, 44. Rose, 45.+4 Townsend z pen., 78. Chadli - 18. Diego Costa, 61. Hazard, 87. Terry

FORTUNA liga - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava