30. ledna 2018 • 22:47

SESTŘIHY: Čech se podepsal pod prohru Arsenalu, Liverpool vládl

Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Fotbalisté Arsenalu nečekaně prohráli ve 25. kole anglické ligy 1:3 na hřišti poslední Swansea. Pod porážku se podepsal i brankář Petr Čech, jenž hrubě chyboval při druhém gólu domácích. Arsenal zůstal šestý, ale jeho odstup od Liverpoolu, který drží čtvrtou příčku zajišťující Ligu mistrů, se zvýšil již na osm bodů. "Reds" dnes vyhráli hladce 3:0 na hřišti Huddersfieldu.

Hosté: 33. Monreal

Domácí: Fabiański (C) – Naughton, van der Hoorn, F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Clucas (90+2. Routledge), Ki Song-jung, Fer, Dyer (83. T. Carroll) – J. Ayew (88. Bony).

Hosté: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Ramsey, Elneny (60. Mchitarjan), Xhaka – Özil, A. Lacazette, Iwobi (76. Giroud).

SESTŘIH Premier League: Swansea - Arsenal 3:1

Čech mohl vzhledem k postavení Swansea na dně tabulky doufat, že konečně vychytá 200. nulu v Premier League, o kterou se snaží už více než měsíc. Ve Walesu místo toho prodloužil čekání na jubileum už na sedm zápasů a navíc musel skousnout porážku.

Utkání přitom začali lépe hosté, které poslal do vedení ve 33. minutě po krásném centru Mesuta Özila španělský obránce Nacho Monreal. Už minutu nato ale bylo vyrovnáno, když právě Özil ztratil při rozehrávce míč a rozhozenou obranu Arsenalu včetně Čecha překonal Sam Clucas.

Po hodině hry si bývalá česká reprezentační jednička vybrala slabou chvilku. Při odkopu po přihrávce Shkodrana Mustafiho trefil Čech špatně míč, který lehce získal domácí Jordan Ayew a poslal domácí do vedení.

"I když chyby jsou součástí hry, vždy od sebe očekávám stoprocentní výkon a nejsem šťastný z chyby, kterou jsem dnes udělal. Zítra zpátky do práce!" napsal po zápase Čech na twitteru.

Výhru Swansea zpečetil druhým gólem v zápase střelou zblízka čtyři minuty před koncem Clucas a dostal svůj tým poprvé od listopadu mimo sestupové pásmo.

Porážkou tak skončil debut pro Henrika Mchitarjana, jenž nastoupil za Arsenal poprvé od příchodu z Manchesteru United. Zřejmě poslední čtvrthodinu za "Kanonýry" odehrál francouzský útočník Olivier Giroud, který by měl udělat místo avizované posile Pierre-Emericku Aubameyangovi z Dortmundu.

Hosté: 26. Can, 45+1. Firmino, 77. M. Salah

Domácí: Lössl – Hadergjonaj, T. Kongolo, Schindler, Zanka, Löwe (79. Ince) – Mooy (82. van La Parra), Hogg, Biling – Mounié (64. Quaner), Depoitre.

Hosté: Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, Robertson – Can, Henderson (83. Wijnaldum), Milner – M. Salah (84. Oxlade-Chamberlain), Firmino (90+1. Solanke), Mané.

Domácí: van La Parra, Coleman, Smith, Ince, Quaner, Pritchard, Hefele

Hosté: Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, van Dijk, Mignolet, Alexander-Arnold, Solanke, Ings

Friend – Bennett, Scholes

John Smith's Stadium Huddersfield

SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Liverpool 0:3

Liverpool si pojistil čtvrté místo v tabulce proti Huddersfieldu a bodově se dotáhl na třetí Chelsea. První gól utkání vstřelil ve 26. minutě německý reprezentant Emre Can, jenž navíc v 78. minutě vybojoval pokutový kop, který proměnil Mohamed Salah. Mezitím se ještě v nastavení prvního poločasu trefil Roberto Firmino.

Hosté: 24. Ch. Benteke

Domácí: Adrián – Zabaleta, Collins, Ogbonna, Cresswell, Rice – Byram, Noble (C), Kouyaté (86. Oxford), Mário – J. Hernández.

Hosté: Hennessey – Fosu-Mensah, Kelly, Tomkins, van Aanholt – Zaha, McArthur, Milivojević (C), Townsend – Ch. Benteke, Sako (41. Cabaye).

Domácí: Hart, Fonte, Oxford, Hakšabanović, Cullen, Quina, Martínez

Hosté: Speroni, Ward, Sakho, Souaré, Riedewald, Cabaye, Čung-Jong

Domácí: Byram

Hosté: Milivojević, Tomkins, Townsend