United položil ve šlágru gól po výkopu a vlastenec. Směšné, zuřil Mourinho

Autor: jon
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Po osmi zápasové šňůře se prohra Manchesteru United nekouše lehce. Středeční ztráta ve Wembley (0:2) s Tottenhamem byla navíc opravdu smolná. United inkasovali poprvé prakticky hned po úvodním výkopu, druhý gól si dal vlastní Phil Jones. "V tomhle ohledu jsme byli hodně špatní," zlobil se po utkání trenér José Mourinho.

United si prožili zápas blbec. Vstoupili do něj nejhůř, jak mohli. Sudí ve šlágru s Tottenhamem totiž sotva foukl do píšťalky a domácí už slavili. Jak k první gólové situaci utkání došlo?

Všechno se seběhlo ohromně rychle. Domácí začali dlouhým nákopem, stoper Jones před vlastním vápnem prohrál souboj, balon se dostal k Eriksenovi a ten zamířil přesně do odkryté brány.

"Nemyslím si, že je normální, abychom dostali takový gól už po patnácti vteřinách," kroutil po utkání hlavou José Mourinho . "Takhle přímo po výkopu je to směšné. Ten inkasovaný gól po pár vteřinách měl obrovský vliv na celý zápas, Tottenham pak mohl hrát způsobem, jaký mu vyhovoval," dodal k rozpačitému úvodu svého týmu.

United se pak snažili vrátit do zápasu, vytvořili si i náznaky gólových příležitostí. Jenže přišla 28. minuta, která hosty zase srazila zpátky. Kieran Trippier nacentroval zprava do vápna, kde si míč do vlastní brány srazil nešťastník Phil Jones.

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Manchester United 2:0. Domácí skórovali už po 11 sekundách

"Obě branky byly směšné," zopakoval Mourinho. "Ten první vznikl nakumulováním našich chyb, přestože se to všechno seběhlo hrozně rychle. Přitom mí hráči viděli hodněkrát, jakým způsobem Tottenham zahajuje zápas," divil se kouč United.

"Na první branku jsme zareagovali dobře, snažili jsme se tvořit. Druhý gól byl spíš takový nešťastný, ale psychicky nás prakticky zabil. Abychom vyhráli, potřebovali bychom dát branku a také lépe bránit - v tomhle ohledu jsme byli velmi špatní," uznal Mourinho.

Smolný zápas odehrál i belgický záložník Marouane Fellaini - v 63. minutě ho trenér poslal na plac, jenže po pár minutách si poranil koleno a už v 70. minutě musel na hřiště pustit Andera Herreru. "Je to smůla pro něj i pro mě. Nastoupil s velkou chutí, ale něco si udělal s vazem," konstatoval Mourinho.

Nepříjemná prohra ve Wembley kazí United plány. V tabulce zůstávají na druhém místě za městským rivalem City, nicméně ztráta narostla už na patnáct bodů. Naopak Tottenham se ve vyrovnané špičce přibližuje elitní čtyřce, na Chelsea ztrácí po 25 kolech pouhé dva body.

1. Manchester City 38 32 4 2 106:27 100
2. Manchester Utd. 38 25 6 7 68:28 81
3. Tottenham 38 23 8 7 74:36 77
4. Liverpool 38 21 12 5 84:38 75
5. Chelsea 38 21 7 10 62:38 70
6. Arsenal 38 19 6 13 74:51 63
7. Burnley 38 14 12 12 36:39 54
8. Everton 38 13 10 15 44:58 49