31. ledna 2018 • 22:52

SESTŘIHY: Chelsea ostudně padla, Tottenham obral United, City slaví

Kadeřábek: Nabídka od lepšího klubu než Hoffenheim? Ničemu se nebráním Kadeřábek: Nabídka od lepšího klubu než Hoffenheim? Ničemu se nebráním
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?

Fotbalisté Manchesteru City ve 25. kole anglické ligy doma hladce porazili West Bromwich 3:0 a navýšili náskok v čele tabulky. Svěřenci Pepa Guardioly vedou už o 15 bodů před městským rivalem United, který prohrál na hřišti Tottenhamu 0:2. Mistrovská Chelsea před vlastním publikem nečekaně podlehla Bournemouthu 0:3 a klesla na čtvrté místo o skóre za Liverpool.

Hosté:

Domácí: Ederson – Walker, Laporte, Otamendi, Zinčenko – De Bruyne (78. Díaz), Fernandinho, Silva (C) (39. Gündoğan) – B. Silva, Agüero, Sterling.

Hosté: Foster – Nyom, C. Dawson, Hegazy, McAuley – Field (55. Phillips), Yacob, Krychowiak (33. Barry), McClean (C) – Rondón (78. Sturridge), Jay Rodriguez.

Domácí: Bravo, Danilo, Kompany, Adarabioyo, Gündoğan, Touré, Díaz

Hosté: Myhill, Phillips, Brunt, Burke, Barry, Harper, Sturridge

Domácí: Silva

Hosté: McClean, Rondón, Phillips

Madley – Nunn, McDonough

Etihad Stadium, Manchester

Fanoušci City se prvního gólu dočkali v 19. minutě, kdy se prosadil Fernandinho po De Bruyneho pasu. Domácí měli výraznou převahu a pojistku přidal v 68. minutě Kevin De Bruyne střelou do odkryté branky po asistenci Raheema Sterlinga. Ten těsně před koncem ještě připravil třetí zásah pro Sergia Agüera.

Hosté:

Domácí: Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier, M. Dembélé (90+2. Wanyama) – Eriksen, Alli (87. Moussa Sissoko), Son (80. Lamela) – Kane.

Hosté: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Young – N. Matić, P. Pogba (63. Mata) – Alexis Sánchez, Lingard (62. Fellaini, 70. A. Herrera), Martial – R. Lukaku.

81 978 diváků

Tottenham poslal do vedení už po jedenácti vteřinách hry Christian Eriksen, který zblízka zužitkoval Alliho patičku. Dánský záložník vstřelil druhý nejrychlejší gól v historii Premier League a jen o vteřinu zaostal za rekordem jiného hráče Tottenhamu Ledleyho Kinga z roku 2000.

Ve 28. minutě si Phil Jones srazil do vlastní branky centr Kierana Trippiera. Spurs dominovali i po většinu druhého poločasu, ale "Rudé ďábly" několikrát podržel brankář David de Gea. Tottenham je v tabulce pátý o dva body za Chelsea. Hvězdný křídelní útočník United Alexis Sánchez se v prvním ligovém zápase po příchodu z Arsenalu vůbec neprosadil.

Hosté: 51. C. Wilson, 64. Stanislas, 67. Aké

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Christensen (28. Rüdiger) – Zappacosta (65. Hudson-Odoi), Kanté, Bakayoko, Alonso – Pedro, Barkley (54. Fàbregas) – E. Hazard.

Hosté: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Gosling, L. Cook – Ibe (83. Pugh), Fraser, Stanislas (71. J. King) – C. Wilson (90+2. Mousset).

Domácí: Caballero, Rüdiger, Ampadu, Fàbregas, Drinkwater, Moses, Hudson-Odoi

Hosté: Boruc, Simpson, Surman, Pugh, Arter, King, Mousset

Domácí: Fàbregas

Probert – Garratt, Wilkes

Stamford Bridge, London

41 464 diváků

Hráči Chelsea se už v prvním poločase s Bournemouthem trápili, po změně stran však zcela propadli. Mezi 51. a 67. minutou se po chybách v obraně postupně trefili Callum Wilson, Junior Stanislas a bývalý zadák "Blues" Nathan Aké. Londýnský tým v lize prohrál poprvé od začátku prosince a po osmi zápasech.

Hosté: 71. Vardy

Domácí: Pickford – Cuco Martina, Jagielka (C), M. Keane, Coleman – Davies, Gueye – G. Sigurdsson (82. Calvert-Lewin), Rooney (81. Schneiderlin), Walcott – Niasse (88. A. Williams).

Hosté: Schmeichel (C) – Amartey (74. Fuchs), Dragović, Maguire, Chilwell – Ndidi, James – Gray (75. Iheanacho), Okazaki (58. Diabaté), Albrighton – Vardy.

Domácí: Robles, Williams, Kenny, Schneiderlin, Bolasie, Tosun, Calvert-Lewin

Hosté: Hamer, Fuchs, Benalouane, Silva, Iborra, Iheanacho, Diabaté

Hosté: Albrighton, Ndidi

Chris Kavanagh – Richard West, Sian Masseyová

Goodison Park, Liverpool

38 390 diváků

Záložník Theo Walcott vstřelil premiérové dva góly za Everton po přestupu z Arsenalu a pomohl k domácí výhře 2:1 nad Leicesterem.

Watford FC

Domácí: Butland – Bauer, Shawcross (C), K. Zouma, Pieters – D. Fletcher, Adam (60. Crouch) – Choupo-Moting, Allen, Shaqiri – Diouf (85. Berahino).

Hosté: Karnezis – Kabasele, Mariappa, Prödl, Holebas – Doucouré, Cleverley (72. Pereyra) – Richarlison (68. Gray), Capoue, Deulofeu (88. Carrillo) – Deeney (C).

Hosté: 85. Darlow (vl.)

Domácí: Darlow – Yedlin, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Atsu (64. Jacob Murphy), Diamé, Merino, Kenedy (72. Ritchie) – Ayoze Pérez (85. Gayle) – Joselu.

Hosté: Pope – Bardsley, K. Long, Mee (C), Taylor – Arfield (60. Lennon), Cork, Hendrick, A. Westwood (70. Vokes), Gudmundsson (83. N'Koudou) – Barnes.

Hosté: 15. G. Murray

Domácí: A. McCarthy – Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand – Romeu (46. Boufal), P.-E. Höjbjerg – Ward-Prowse, S. Davis (C), Tadić (46. Carrillo) – S. Long (79. Gabbiadini).

Hosté: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – March, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß (83. Kayal) – G. Murray (77. Ulloa).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H