2. března 2018 • 04:40

Výprask Arsenalu. Z hlediště mizeli diváci, Čech zachránil kiks hlavičkou

Autor: jon
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Na začátku utkání sledoval fotbal z jiné galaxie. Petr Čech inkasoval za 33 minut třikrát, s góly nemohl nic dělat. Manchester City předvedli bezkonkurekční úvod a hladce zvítězili, naopak Arsenal spadl ještě do větší krize. Na "kanonýry" už jsou pořádně naštvaní i fanoušci - ve čtvrtečním šlágru Premier League houfně opouštěli stadion dlouho před závěrečným hvizdem.

Než se Čech pořádně rozkoukal na hřišti, svítilo na tabuli skóre 0:3. Manchester City vlétli do čtvrteční bitvy na Emirates Stadium neskutečným stylem. Český gólman nemohl s góly Bernarda Silvy, Davida Silvy a neudržitelného Leroye Saného prakticky nic dělat. Naopak v prvním pločase ještě stihl vykrýt tutovku Sergia Agüera.

"Byli jsme dnes mentálně obrovsky silní, dali jsem tři nádherné góly," spokojeně hodnotil Pep Guardiola. "Pak už to nebylo úplně jednoduché, prvních patnáct minut druhého poločasu jsme hráli špatně. Ale zvládli jsme to," hodnotil další tříbodový zisk pro svůj skvěle šlapající mančaft.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Manchester City 0:3

Všechny tři góly byly reklamou na moderní fotbal a na takřka dokonalé kvality ofenzivních hráčů. Zejména křídlo Leroy Sané zaslouží absolutorium, jednu branku dal a dvě skvěle vypracoval.

"Pod ním (Guardiolou) jsem se hodně zlepšil, to může říct asi každý hráč v našem týmu. Je to opravdu skvělý kouč, pořád hledá, kde jsme udělali chyby a kde se ještě můžeme zlepšit, obrovsky nám pomáhá," chválil 22letý německý záložník.

Citizens suverénně vládnou Premier League, na druhé United shlížejí se šestnáctibodovým odstupem. "Zbývá nám vyhrát pět zápasů, nemyslím si, že je to moc. Teď nás čeká Chelsea, věřím, že zase ukážeme touhu zvítězit. Chceme být nejlepší tým v Anglii, musíme zapomenout na únavu," burcoval Guardiola.

Petr Čech měl při rozehrávce proti Manchesteru City štěstí, takhle hlavou odvracel míč před záložníkem Kevinem de Bruynem

Čech neměl nárok a čeká na nulu

Naopak úplně odlišné starosti mají v Arsenalu. Po prohře 0:3 ve finále Ligového poháru schytali od City podruhé stejný výprask. V roce 2018 londýnský celek prohrál už sedm zápasů, z šestého místa ztrácí na pátou Chelsea osm bodů.

A Petr Čech? Ten už deset zápasů v lize nepoznal, jaké je to zavřít kasu a udržet čisté konto. Od 16. prosince, kdy vychytal Newcastle, čeká na jubilejní 200. nulu v Premier League.

Proti krásným akcím útočné letky Citizens nemohl nic dělat, ve druhém poločase měl jednou velké štěstí. Při malé domů ho ve druhé půli dohrával Kevin de Bruyne. Čechovi se na půlícím kruhu svezl balon, ale nakonec se odrazil od jeho hlavy a zamezil tím velkému kiksu, který mohl vést ke čtvrté brance hostů.

Skóre 0:6 z posledních dvou utkání ještě zesiluje tlak na Arséna Wengera. Trpělivost dochází i fanouškům, na čtvrtečním šlágru bylo dokonce hodně prázdných míst. Někteří diváci nestihli úvodní výkop kvůli špatné dopravě vzhledem k zasněženým silnicím, další houfně opouštěli stadion během druhého poločasu, když bylo jasné, že s výsledkem už nepůjde nic udělat.

"Dali jsme do zápasu všechny síly. Jenže nám chybělo sebevědomí, to se projevilo na začátku zápasu. Za to jsme zaplatili," smutně hodnotil vysokou porážku Arséne Wenger.

"Potřebovali jsme proměnit penaltu, abychom se dostali do hry," připomněl neúspěšný pokus Aubameyanga z 53. minuty. "Prohráli jsme s týmem, který je v současnosti nejlepší v zemi," vysekl poklonu soupeři.

NEJ zábava Premier League: Ayew šel do trenek, Schmeichel nahrál soupeři

NEJ moment Premier League: Chamberlainovo sólo a Salahův další gól levačkou

NEJ góly Premier League: Shaqiriho raketa i Lukaku a jeho skvělá akce

NEJ zákroky Premier League: Karius se činil, Hennessey vychytal Kanea

1. Manchester City 38 32 4 2 106:27 100
2. Manchester Utd. 38 25 6 7 68:28 81
3. Tottenham 38 23 8 7 74:36 77
4. Liverpool 38 21 12 5 84:38 75