2. prosince 2018 • 19:40

Dramatická derby! Arsenal skvěle otočil, Liverpool rozhodl v 96. minutě

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Anglická liga nabídla v nedělních šlágrech fantastickou podívanou. Fotbalisté Arsenalu po obratu ovládli londýnské derby s Tottenhamem 4:2 a v tabulce se po 14. kole dostali na čtvrtou příčku právě před svého velkého rivala. Tottenham dokonce klesl o dvě příčky, protože se před něj dostala na třetí místo i Chelsea po výhře 2:0 nad posledním Fulhamem. Liverpool rozhodl derby s Evertonem až v 96. minutě. Manchester City si výhrou 3:1 nad Bournemouthem upevnili vedení v lize. Obhájci titulu mají po šestém vítězství za sebou na čele dvoubodový náskok.

Arsenal, v jehož brance opět dostal přednost Leno před Petrem Čechem, neprohrál od srpna už 19 soutěžních zápasů v řadě a formu potvrdil i proti Tottenhamu. Ten ještě na úvodní penaltu Aubameyanga dokázal zareagovat, když nejprve Dier jemnou tečí Eriksonova přímého kopu srovnal a vzápětí kanonýr Kane proměnil pokutový kop po přifilmovaném pádu Son Hung-mina.

Po změně stran ale Arsenal ukázal, že je silný hlavně po změně stran, zatímco podle poločasových výsledků by byl v tabulce až devatenáctý. Soupeře zatlačil a po parádní akci na jeden dotek srovnal. Po Bellerinově kolmici za obranu přihrál Ramsey míč Aubameyangovi a gabonský střelec střelou z voleje do brankářova protipohybu vstřelil desátý gól v sezoně. Z gólu se radoval po každé z posledních deseti střel na branku, což se naposledy povedlo v roce 2007 Bennimu McCarthymu.

Kanonýři pak dokonali obrat zásluhou Lacazettea, kterému nevadilo ani to, že při gólové střele podklouzl. Vzápětí zpečetil tři body střelou z úhlu Torreira.

Origi využil chybu a rozhodl

Londýnským celkům odskočil už na pět bodů druhý Liverpool, který v nastavení vybojoval výhru 1:0 v derby s Evertonem. Duel rozhodl v šesté přidané minutě střídající Origi, který využil velké chyby anglického reprezentačního brankáře Pickforda. Ten si nechal vysoký míč spadnout na břevno, od nějž se balon odrazil k Origimu a belgický útočník ho doklepl do sítě.

Chelsea po dvou předchozích ztrátách hodně pomohl proti Fulhamu rychlý gól. Ve čtvrté minutě Kanté prokázal obranné schopnosti, získal míč a vyrazil do protiútoku tři na dva. Ten vyřešil ideální přihrávkou Pedrovi a španělský útočník po kličce otevřel skóre.

Fulham měl dvě dobré šance na vyrovnání, ale Chamberse vychytal brankář Arrizabalaga. V závěru výhru Chelsea potvrdil Loftus-Cheek.

Paul Pogba po další ztrátě Manchesteru United

City zůstává první

V utkání Manchesteru City s Bournemouthem šli domácí do vedení v 16. minutě, kdy se po Saného zakončení dostal k odraženému míči Bernardo Silva a poslal míč do odkryté brány. Těsně před koncem úvodního dějství ale vyrovnal hlavou Wilson. Útočník Bournemouthu se podílel v posledních 15 zápasech na 12 brankách svého týmu (8 gólů a 4 asistence).

Po přestávce si ale vzal favorit vedení zpět. Už osmý gól v kariéře proti Bournemouthu vstřelil Sterling a deset minut před koncem zvýšil po Saného přihrávce před bránu Gündogan. Sané přihrál od začátku minulé sezony na 20. gól, což je nejlepší bilance v lize.

Městští rivalové United naopak čekají už tři zápasy na vítězství. Na hřišti Southamptonu vybojovali alespoň bod za remízu 2:2, třebaže prohrávali už o dva góly.

Southampton byl na nejlepší cestě, aby se po devíti zápasech dočkal výhry. Ve 13. minutě dal svůj třetí gól za poslední dvě ligová utkání Armstrong a následně se blýskl precizní střelou z přímého kopu Soares.

"Rudí ďáblové" ale dokázali ještě do konce úvodního dějství vyrovnat. Po půlhodině si připsal první ligový gól po 981 minutách hry a 12 zápasech Lukaku, který proměnil Rashfordovu přihrávku. O šest minut později srovnal po další Rashfordově asistenci Herrera.

Leicester porazil 2:0 Watford a bez porážky je v lize už pět zápasů. Do vedení poslal domácí v 12. minutě z pokutového kopu Vardy. Anglický kanonýr proměnil i třetí penaltu v sezoně. Navíc od ročníku 2014/15 získal pro svůj tým už 14. pokutový kop, což je nejvíc v celé Premier League. O 11 minut později si Maddison na hranici vápna poradil se třemi obránci a poslal míč k tyči Fosterovy brány.

Brighton otočil zápas proti oslabenému Huddersfieldu a vyhrál 2:1. Domácím nestačil k bodům ani nejrychlejší gól v této sezoně anglické ligy, který vstřelil po 55 sekundách hry hlavou stoper Jörgensen. V 32. minutě se totiž nechal vyloučit po ostrém šlapáku Mounié a Brighton v přesilovce zápas otočil. V nastaveném čase prvního poločasu srovnal Duffy a v 69. minutě rozhodl svým prvním gólem v Premier League rumunský útočník Andone.

Newcastle po třech výhrách podlehl na svém stadionu West Hamu 0:3, dva góly mu dal Javier Hernández. Burnley bez Matěje Vydry prohrálo 0:2 s Crystal Palace.

Výsledky 14. kola anglické fotbalové ligy:

Crystal Palace - Burnley 2:0
Branky: 16. McArthur, 77. Townsend.

Huddersfield - Brighton 1:2
Branky: 1. Jörgensen - 45.+4 Duffy, 69. Andone.

Leicester - Watford 2:0
Branky: 12. Vardy z pen., 23. Maddison.

Manchester City - Bournemouth 3:1
Branky: 16. B. Silva, 57. Sterling, 80. Gündogan - 44. Wilson.

Newcastle - West Ham United 0:3
Branky: 11. a 63. Hernández, 90.+3 Anderson.

Southampton - Manchester United 2:2
Branky: 13. Armstrong, 20. Soares - 33. Lukaku, 39. Herrera.

Chelsea - Fulham 2:0
Branky: 4. Pedro, 82. Loftus-Cheek

Arsenal - Tottenham 4:2
Branky: 10. z pen. a 56. Aubameyang, 75. Lacazette, 77. Torreira - 30. Dier, 34. Kane z pen.

Liverpool - Everton 1:0
Branky: 90.+6 Origi

1. Manchester City 38 32 2 4 95:23 98
2. Liverpool 38 30 7 1 89:22 97
3. Chelsea 38 21 9 8 63:39 72
4. Tottenham 38 23 2 13 67:39 71
5. Arsenal 38 21 7 10 73:51 70
6. Manchester Utd. 38 19 9 10 65:54 66