Premier League | Liverpool vládne už o 19 bodů! Prohru West Hamu sledoval z tribuny i Souček | iSport.cz
29. ledna 2020 • 23:04

Liverpool vládne už o 19 bodů! Prohru West Hamu sledoval z tribuny i Souček

TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály

Fotbalisté West Hamu několik hodin po příchodu reprezentačního záložníka Tomáše Součka prohráli v dohrávce 18. kola anglické ligy doma s vedoucím Liverpoolem 0:2. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mají v čele tabulky náskok 19 bodů na druhý Manchester City. Londýnský tým zůstal na 17. místě jen o skóre nad sestupovým pásmem.

Souček, který do United přišel z pražské Slavie na půlroční hostování s povinnou opcí v případě záchrany, byl fanouškům „Kladivářů“ oficiálně představen krátce před výkopem a zápas sledoval z tribuny.

West Ham držel s favoritem krok úvodní půlhodinu, ale pak Issa Diop v pokutovém území fauloval Divocka Origiho a nařízenou penaltu ve 35. minutě proměnil Mohamed Salah. Egyptský útočník k 12. ligovému gólu v sezoně krátce po pauze přidal i šestou asistenci, když jeho přesný pas za obranu zužitkoval Alex Oxlade-Chamberlain.

Fotbalisté Liverpoolu (v bílém) se dožadují odpískání penalty v duelu s West Hamem. Tu následně proměnil Mohamed Salah.

Obránce Liverpoolu Trent Alexander-Arnold v 71. minutě málem vrátil West Ham do hry, od vlastní branky ho ale zachránila tyčka. Tu o chvíli později na druhé straně trefil i Salah. Hlavičku domácího Declana Ricea ještě v závěru výtečně zlikvidoval brankář Alisson.

Suverénní „Reds“ vyhráli 15. zápas Premier League po sobě a udělali další krok k prvnímu titulu po 30 letech. Liverpool v aktuální sezoně ztratil jen dva body při říjnové remíze 1:1 s mistrovským Manchesterem City.