Premier League | City vyhrálo počtvrté v řadě! Tottenham ztratil a zůstává šestý | iSport.cz
13. ledna 2021 • 23:38

City vyhrálo počtvrté v řadě! Tottenham ztratil a zůstává šestý

Autor: ČTK, ros
0
Čermus, doleva! Jak Horváth rozhodil Čermáka před zahozenou penaltou
iSport podcast: Kdy se vrátí Hložek? Bude mít Vitík přednost před novým stoperem?

Fotbalisté Manchesteru City zdolali Brighton 1:0 a po čtvrté výhře v anglické lize v řadě se v tabulce posunuli na třetí místo. Tottenham ztratil body po remíze 1:1 s Fulhamem a zůstal šestý.

O vítězství Manchesteru City rozhodla branka Phila Fodena. Anglický záložník v závěru prvního poločasu zpracoval přihrávku Kevina de Bruyneho, uvolnil se a trefil se k tyči.

Domácí měli ve druhém poločase ještě další šance na zvýšení skóre, Rijád Mahriz ale netrefil branku, střelu Ilkaye Gündogana zlikvidoval hostující brankář a Bernardo Silva trefil břevno. Největší příležitost spálil v nastavení Raheem Sterling, který z pokutového kopu přestřelil branku.

Fotbalisté Tottenhamu oslavují trefu do sítě Fulhamu

Tottenham měl původně hrát na hřišti Aston Villy, zápas byl ale kvůli nákaze koronavirem v týmu soupeře v pondělí odložen. Vedení Premier League proto na dnešek zařadilo duel Tottenham - Fulham, jenž se kvůli koronaviru v týmu Fulhamu nemohl odehrát 30. prosince.

Mužstvo Josého Mourinha poslal do vedení ve 25. minutě hlavičkou Harry Kane. Hosté, kteří bojují o záchranu, ale v polovině druhého poločasu srovnali.