19. prosince 2021 • 19:49

City stráví Vánoce první, Tottenham obral Liverpool. Chelsea má jen bod

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v 18. kole anglické ligy 4:0 v Newcastlu. Obhájci titulu mají v čele tabulky už tříbodový náskok na druhý Liverpool, který remizoval v přestřelce 2:2 s Tottenhamem. Třetí Chelsea hrála bez branek na hřišti Wolverhamptonu a na první příčku ztrácí šest bodů.

Tottenham hrál soutěžní utkání po dvou týdnech a souboj s rozjetým Liverpoolem začal nejlepším možným způsobem. Ve 13. minutě vběhl s míčem do vápna Kane a přesnou střelou ke vzdálenější tyči poprvé od května skóroval na domácím stadionu.

Vyrovnání zařídil ze vzduchu Jota, jenž dal třetí gól hlavou v sezoně, což je nejlepší bilance v lize. Portugalec dal navíc poprvé v jedné sezoně Premier League deset branek. Ve vápně ho našel přesným centrem levý bek Robertson, který v 70. minutě sám po závaru před bránou otočil skóre.

Skotský reprezentant se ale zapsal do statistik i negativním způsobem. O pouhé čtyři minuty srovnal po zaváhání jinak skvěle chytajícího Alissona Korejec Son Hung-min a následně Robertson surově podkopl Emersona a dostal červenou kartu.

„Kohouti“ přesilovku nezužitkovali, alespoň ale přerušili osmizápasovou vítěznou šňůru „Reds“ a osamostatnili se na sedmém místě neúplné tabulky. Nejlepší střelec soutěže Muhammad Salah poprvé po 16 utkáních neskóroval ani nepřihrál na gól.

„Citizens“ vykročili za osmou ligovou výhrou v řadě už v páté minutě, kdy využil velké nedorozumění domácí obrany stoper Dias. Asistenci si připsal další Portugalec Cancelo, jenž potom v 27. minutě navýšil náskok dělovkou zpoza vápna.

Gól a asistenci zaznamenal také Rijád Mahriz, který přidal třetí branku po přestávce, a v závěru zpečetil vysoké vítězství Sterling. „Citizens“ nasázeli v tomto kalendářním roce 105 ligových branek a překonali klubový rekord z roku 1929.

Trenér Newcastlu Eddie Howe prohrál i jedenáctý zápas v kariéře proti City, což je nejhorší bilance v historii soutěže. „Straky“ zůstávají na předposledním místě o skóre před Norwichem.

Zástupci Chelsea před utkáním s Wolves oznámili, že kvůli nákaze koronaviru v týmu žádali o odložení duelu, Premier League jim ale nevyhověla. „Blues“ čtvrtou nejlepší obranu soutěže nepokořili a ztratili body počtvrté z posledních šesti duelů. Wolverhampton zůstává osmý.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.