27. června 2022 • 10:20

Čech po změně majitele končí v Chelsea: Byla to čest, ale nastal čas

Autor: iSport.cz, mas, ČTK
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Podry: Ivánku, co říkáš na třetí kolo, kamaráde? 25 alibistů a práce taková, že teda fakt nevim…
SESTŘIH: Nottingham - West Ham 1:0. Souček a Coufal stále bez bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý fotbalový brankář Petr Čech po třech letech končí ve funkci poradce technického a sportovního úseku Chelsea. Rozhodl se tak sám po nedávné změně majitele klubu. Od ruského oligarchy Romana Abramoviče odkoupilo Blues konsorcium zastoupené americkým byznysmenem Toddem Boehlym. „Těší mě, že klub je teď s novými vlastníky ve skvělé pozici a jsem si jistý, že v budoucnu bude mít úspěchy na hřišti i mimo něj,“ uvedl Čech pro web anglického klubu.Čtyřicetiletý Čech se do managementu Chelsea, kde během jedenácti let vyhrál mimo jiné čtyřikrát anglický titul, Ligu mistrů a Evropskou ligu, přesunul krátce po ukončení profesionální kariéry v konkurenčním londýnském celku Arsenalu.

„Byla pro mě obrovská čest, že jsem mohl v Chelsea poslední tři roky vykonávat podobnou funkci. Ale cítím, že se změnou vlastníka klubu nastal pro mě ten správný čas poodstoupit stranou. Těší mě, že klub je teď s novými vlastníky ve skvělé pozici a jsem si jistý, že v budoucnu bude mít úspěchy na hřišti i mimo něj,“ uvedl Čech v prohlášení na klubových stránkách. V klubu skončí ke 30. červnu.

Ke konci Čecha se vyjádřil i nový spolumajitel Todd Boehly. „Petr je důležitou součástí rodiny Chelsea. Chápeme jeho rozhodnutí odejít a děkujeme mu za jeho přínos jako poradce a jeho oddanost klubu a naší komunitě. Přejeme mu všechno nejlepší,“ reagoval Boehly.

Stovkař Vydra. A co další NEJ Češi v Premier League?
Video se připravuje ...

Chelsea vlastnil od roku 2003 ruský podnikatel Roman Abramovič. Ten byl po únorovém ruském vojenském útoku na Ukrajinu zařazen v Británii na sankční seznam kvůli svým vazbám na prezidenta Vladimira Putina. Po výzvách, aby se vzdal kontroly nad klubem, svěřil pětapadesátiletý oligarcha Chelsea správní radě klubové charitativní nadace. Klub poté fungoval na základě speciální vládní licence, jejíž platnost vypršela s koncem května.

Boehlyho konsorcium odkoupilo Chelsea za 2,5 miliardy liber (téměř 72 miliard korun). Částka za prodej klubu půjde na Abramovičovo zmrazené konto v britské bance a poté bude převedena na dobročinné účely. Boehlyho konsorcium se zavázalo také k tomu, že vedle samotné koupě investuje dalších 1,75 miliardy liber (51 miliard korun) do mužského a ženského týmu Chelsea a infrastruktury.

Před Čechem už Chelsea oznámila odchody ředitelky Mariny Granovské a předsedy Bruce Bucka, jenž se přesune do role poradce.

Chelsea FC Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
3
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud