Drtička Liverpoolu: DEVĚT gólů! Rekord i "děti" na place. TOP, řekl kouč

Autor: jon
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Po bídném startu vylezlo na Anfield Road slunce. Fotbalisté Liverpoolu v sobotním duelu 4. kola Premier League vyprovodili z domácího hřiště Bournemouth 9:0. První ligová výhra v sezoně znamenala vyrovnání anglického rekordu a nápravy prohry a dvou remíz, s nimiž jeden z favoritů vstoupil do soutěže. Podívejte se na SESTŘIH utkání.

Kanonádu v Liverpoolu odšpuntoval už ve třetí minutě Díaz. Po přesném Firminově centru z pravé strany kolumbijský reprezentant vyskočil ze všech nejvýš a hlavičkou poslal míč k pravé tyči. V prvním poločase se trefili ještě Elliott, Alexander-Arnold, Firmino a v 45. minutě hlavou po rohovém kopu Van Dijk.

Liverpool nastřílel pět gólů za poločas v Premier League poprvé. Firmino přidal k brance i tři přihrávky a po Milanu Barošovi se stal teprve druhým hráčem, který se v dresu liverpoolského celku za poločas podílel na čtyřech gólech.

Svěřenci Jürgena Kloppa nešetřili hosty ani v druhém poločase a přidali další čtyři branky, čímž vyrovnali výhry Manchesteru United nad Southamptonem z února minulého roku a nad Ipswichem z roku 1995. Vítězství 9:0 zaznamenal i Leicester City nad Southamptonem před třemi roky.

„Museli jsme sami sobě dokázat, že umíme vyhrávat,“ řekl trenér Liverpoolu Jürgen Klopp po největší soutěžní výhře ve své trenérské kariéře. Narážel na fakt, že Liverpool vstoupil do sezony dvěma remízami (Fulham, Crystal Palace) a naposledy padl 1:2 v derby na Manchesteru United. „Nebyli jsme spokojeni s tím, jak jsme v této sezoně zatím hráli, ale měli jsme v těch zápasech dobré momenty,“ přiznal Klopp.

V sobotu ale sledoval zcela jiný Liverpool. Domácí se bavili fotbalem a s tím, jak přibývaly góly v síti nebohého Bournemouthu, rozproudili radost na vyprodaném stadionu. „Po krátké přípravě, kde jsme střídali dobré výkony s horšími a nepovedenému startu, jsme konečně ukázali věci, ve kterých jsme silní,“ liboval si Klopp.

„Dali jsme rychlé, navíc nádherné góly, pokračovali v nastaveném výkonu a přidali další branky. Mohli jsme pak na hřiště poslat naše 'děti', které si zasloužily dostat do zápasové rotace. Bylo to perfektní fotbalové odpoledne s různými střelci, nádhernými góly. Všichni víme, že něco takového jsme potřebovali. TOP,“ pokračoval Klopp v hodnocení mimořádného utkání.

Mohl si dovolit poslat na hřiště mladého portugalského záložníka Fabia Carvalha (19) španělského obránce Stefana Bajcetiče (17) nebo domácího záložníka Bobbyho Clarka (17). V základu nastoupil také střelec druhé branky Harvey Elliott (19).

Gólovou explozi musí slavný celek potvrzovat v dalších zápasech. Na programu je duel proti Newcastlu, městské derby s Evetonem a následně start Ligy mistrů v Neapoli.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.