SESTŘIH: Tři hattricky, zářili Haaland i mladík. Chelsea doma prohrála

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Norský útočník Erling Haaland přispěl v anglické fotbalové lize hattrickem k výhře Manchesteru City nad Fulhamem 5:1. Tři góly dal i korejský křídelník Son Hung-min a pomohl Tottenhamu zdolat Burnley 5:2. Stejným kouskem se blýskl osmnáctiletý Evan Ferguson, který vstřelil všechny branky Brightonu při výhře 3:1 nad Newcastlem.

Obhájce titulu a vítěz Ligy mistrů Manchester City se dostal do vedení po půlhodině hry zásluhou Álvareze. Na jeho trefu záhy odpověděl Ream, ale branka Akého zajistila domácím výhru v prvním poločase. Hráči Fulhamu cítili křivdu, jelikož brankáři Lenovi zakrýval výhled obránce Akanji v ofsajdovém postavení, videorozhodčí ale branku potvrdil.

V druhém dějství přišla kanonáda nejlepšího střelce uplynulého ročníku anglické ligy Haalanda. V 58. minutě zakončil pohlednou týmovou akci, o 12 minut později se trefil z penalty a hattrick završil v nastavení, kdy po Gomézově centru propálil brankáře Lena.

Haaland, který v minulé sezoně překonal několik střeleckých rekordů, přidal další. Na pokoření hranice 40 gólů mu stačilo 39 zápasů, čímž předčil někdejší kanonýry Alana Shearera a Andyho Colea (oba 45 utkání). Haaland má na kontě v Premier League už 42 branek a devět asistencí. Tak rychle se rovněž na 50 gólech nikdo před ním nepodílel. Manchester City je po čtyřech ligových kolech stoprocentní.

Fotbalisté Tottenhamu v Burnley prohrávali už ve čtvrté minutě po brance Fostera, ale ještě do přestávky vývoj otočili díky brankám Son Hung-mina a Romera. Po pauze zvýšil Maddison a v 63. a 66. minutě dokonal Son Hung-min svůj čtvrtý hattrick v Premier League. "Kohouti" mají deset bodů a v nekompletní tabulce se dělí o druhé místo s West Hamem.

Brighton se proti Newcastlu ujal vedení v 27. minutě. Brankář Popea vyrazil střely Mitomy a Gilmoura, ale na Fergusonovu dorážku už byl krátký. Talentovaný irský útočník přidal druhý zásah v 65. minutě a hattrick završil o pět minut později s přispěním teče obránce Schära.

V 18 letech či mladším věku dokázali v Premier League před Fergusonem vstřelit hattrick jen Chris Bart-Williams, Robbie Fowler a Michael Owen, kterému se to povedlo třikrát.

Chelsea doma překvapivě prohrála s Nottinghamem Forest 0:1. Zápas rozhodl ve 48. minutě Elanga, který v nastavení prvního poločasu vystřídal zraněného Danila. Švédský fotbalista dal první gól po červencovém příchodu z Manchesteru United.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Sheffield United - Everton 2:2
Branky: 33. Archer, 45.+3 vlastní Pickford - 14. Doucouré, 55. Danjuma,

Brentford - Bournemouth 2:2
Branky: 7. Jensen, 90.+3 Mbeumo - 30. Solanke, 77. Brooks,

Burnley - Tottenham 2:5
Branky: 5. Foster, 90.+4 Brownhill - 16., 63. a 66. Son Hung-min, 45.+2 Romero, 54. Maddison,

Chelsea - Nottingham 0:1
Branka: 49. Elanga,

Manchester City - Fulham 5:1
Branky: 59., 70. z pen. a 90.+5 Haaland, 31. Álvarez, 45.+5 Aké - 33. Ream,

Brighton - Newcastle 3:1
Branky: 27., 65. a 70. Ferguson - 90.+2 Wilson.

1. Arsenal 35 25 5 5 85:28 80
2. Manchester City 34 24 7 3 82:32 79