SESTŘIH: Obrat City. Foden zazářil hattrickem, Haaland asistoval

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Manchesteru City v dohrávce 23. kola anglické ligy otočili utkání na hřišti Brentfordu a po výhře 3:1 se vrátili na druhé místo tabulky. Hattrickem se blýskl anglický záložník Phil Foden. Na vedoucí Liverpool, který v neděli podlehl 1:3 třetímu Arsenalu, ztrácejí obhájci titulu dva body a mají zápas k dobru.

Manchester prohrával od 21. minuty, kdy dlouhý výkop brankáře Flekkena propadl až za obranu na Maupaye, který samostatný únik s přehledem zakončil. Francouzský útočník se trefil v pátém soutěžním utkání v řadě. Flekken si připsal asistenci jako první gólman v aktuálním ročníku Premier League.

Foden srovnal v nastavení první půle po chybě obrany. Obrat dokonal v 53. minutě hlavou po De Bruyneho centru a hattrick završil v 70. minutě po přihrávce Haalanda.

Anketa

Kdo získá titul v Premier League?

Manchester City
Liverpool
Arsenal
někdo jiný

Třiadvacetiletý anglický reprezentant je s osmi ligovými góly na druhém místě klubové tabulky kanonýrů společně s útočníkem Álvarezem. Nejlepší střelec soutěže Haaland má na kontě 14 branek, v pondělí se ani ve druhém utkání po návratu po zranění neprosadil.

Brentford proti City nenavázal na vítězství z předchozích dvou vzájemných utkání a v tabulce je nadále patnáctý.

Domácí: 21. Maupay

Hosté: 45+3. Foden, 53. Foden, 70. Foden

Domácí: Flekken – Collins, Pinnock, Mee – Roerslev (76. Lewis-Potter), Jensen (76. Damsgaard), Nørgaard /C/, Janelt (76. Jarmoljuk), Reguilón (79. Ajer) – Toney, Maupay (90+1. Baptiste).

Hosté: Ederson – Walker /C/, Dias, Aké, Gvardiol – Silva (71. Doku), Álvarez, Rodri, De Bruyne, Foden – Haaland (86. Kovačić).

Domácí: Strakoša, Fredrick, Jørgensen, Ajer, Brierley, Baptiste, Jarmoljuk, Damsgaard, Lewis-Potter

Hosté: Ortega, Stones, Akanji, Lewis, Nunes, Kovačić, Grealish, Bobb, Doku

Domácí: Maupay