Šéf Nice o Balotellim: Ukázal srdce! Odmítl Čínu a hraje za menší plat | iSport.cz
23. srpna 2018 • 14:31

Šéf Nice o Balotellim: Ukázal srdce! Odmítl Čínu a hraje za menší plat

Autor:
TOP VIDEA
Dokážeme rozhodnout v závěru, stejně jako United, zářil Karlsson Dokážeme rozhodnout v závěru, stejně jako United, zářil Karlsson
 Zrušení baráže o extraligu? Průšvih je hlavně způsob, jakým to svaz oznámil, tvrdí redaktoři Sportu Zrušení baráže o extraligu? Průšvih je hlavně způsob, jakým to svaz oznámil, tvrdí redaktoři Sportu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zase to bylo léto plné spekulací, ale v Nice mohli přece jen vyhlásit: Mario Balotelli zůstává i na třetí sezonu. Italský kanonýr, který ve Francii nakopnul stagnující kariéru, měl podle tamních médií namířeno do Marseille, prezident jeho stávajícího klubu ale oznámil, že přišla i velmi zajímavá nabídka z Číny. Jak probíhala jednání o budoucnosti známého bouřliváka?Klíčem k zaplacení Balotelliho nemalého platu byly evropské poháry, jak odhalil prezident Nice Jean-Pierre Rivére pro klubový web. „Mario mi vždycky říkal: Když se Nice bude držet na špici tabulky, můžu zůstat na dlouhou dobu,“ prozradil funkcionář.

„Na konci jeho první sezony jsme podepsali novou dvouletou smlouvu s klauzulí, že tým bude v jejím druhém roce v Evropě. Když hrajeme evropské poháry, máme finanční kapacitu na Maria, především na jeho plat. Pokud se tam nedostaneme, musíme jeho výplatu drasticky snížit,“ osvětlil finanční situaci.

„Když skončila minulá sezona, vysvětlili jsme mu, že nám finance nedovolí platit mu tu samou částku jako dosud. A za jistých jasně nastavených podmínek by tedy mohl odejít,“ pokračoval Rivére. Na jeho útočný klenot se vyptávalo několik týmů. „Přišla velmi, velmi vysoká nabídka z Číny, málokdo by jí řekl ne. Ale Mario ji okamžitě odmítl a řekl, že jeho hlavní prioritou je hrát v dobré evropské soutěži, ideálně v evropských pohárech,“ řekl prezident Nice.

Média mluvila hlavně o Marseille, Nice ale jednalo s několika týmy z Francie i mimo ni. Jenže nic se nikam neposunovalo. „Mario nikam nešel, tak jsme si řekli, že bychom ho zkusili přesvědčit, aby zůstal. V pondělí jsme mu předložili nabídku a dali mu 24 hodin na rozmyšlenou. Dvě nebo tři hodiny na to nám zavolal a oznámil, že zůstává u nás,“ popsal Rivére.

„Dal úplně stranou finanční stránku věci a nechal promluvit své srdce. Rozhodl se zůstat, i když tu nemá tak dobré finanční podmínky a nehraje poháry. Ukázal svou oddanost klubu. Chceme z něj udělat jednoho z lídrů,“ dodal.

Balotelli musí první tři kola vynechat kvůli trestu, na horké půdě Lyonu by ale už mohl nastoupit. A v Nice jistě doufají, že se dostane do formy brzy, tým, který nově vede Patrick Vieira, začal sezonu prohrou a remízou a krčí se na 14. místě.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

25. kolo
Články odjinud


Články odjinud