Pokuta pro Marseille! Musí si srovnat příjmy a platy, nařídila UEFA | iSport.cz
20. června 2019 • 10:33

Pokuta pro Marseille! Musí si srovnat příjmy a platy, nařídila UEFA

Autor: iSport.cz, ČTK
Fotbalový klub v Marseille je v potížích kvůli nedodržování finančního fair play
TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympique Marseille musí zaplatit pokutu dva miliony eur (51 milionů korun) za porušení pravidel finanční fair play. Evropská fotbalová unie UEFA navíc rozhodla, že pokud se hospodaření francouzského klubu do června 2023 nezlepší, přijde o čtyři miliony eur z bonusů za účast v pohárech.Marseille před třemi lety koupil bývalý vlastník baseballového celku Los Angeles Dodgers Frank McCourt. Tým za jeho působení sice postoupil do loňského finále Evropské ligy, ale jinak výsledky zůstávají za očekáváním. V uplynulém ročníku francouzské ligy obsadil Olympique až páté místo a bude v pohárech chybět. 

Neúspěšná sezona stála místo trenéra Rudiho Garciu, místo kterého přišel André Villas-Boas. Bývalý kouč Chelsea nebo Tottenhamu podepsal smlouvu na dva roky. Ve stejném období klub musí z nařízení UEFA přizpůsobit platy příjmům. Ztráta klubu navíc nesmí přesáhnout 30 milionů eur. 

Tresty za porušení finanční fair play dostaly také CFR Kluž a Kajrat Almaty. Oběma celkům bude z bonusů za účast v pohárech odečteno 200 tisíc eur.

 
10. kolo
Články odjinud


Články odjinud