Pokuta pro Marseille! Musí si srovnat příjmy a platy, nařídila UEFA | iSport.cz
20. června 2019 • 10:33

Pokuta pro Marseille! Musí si srovnat příjmy a platy, nařídila UEFA

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Fotbalový klub v Marseille je v potížích kvůli nedodržování finančního fair play
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympique Marseille musí zaplatit pokutu dva miliony eur (51 milionů korun) za porušení pravidel finanční fair play. Evropská fotbalová unie UEFA navíc rozhodla, že pokud se hospodaření francouzského klubu do června 2023 nezlepší, přijde o čtyři miliony eur z bonusů za účast v pohárech.Marseille před třemi lety koupil bývalý vlastník baseballového celku Los Angeles Dodgers Frank McCourt. Tým za jeho působení sice postoupil do loňského finále Evropské ligy, ale jinak výsledky zůstávají za očekáváním. V uplynulém ročníku francouzské ligy obsadil Olympique až páté místo a bude v pohárech chybět. 

Neúspěšná sezona stála místo trenéra Rudiho Garciu, místo kterého přišel André Villas-Boas. Bývalý kouč Chelsea nebo Tottenhamu podepsal smlouvu na dva roky. Ve stejném období klub musí z nařízení UEFA přizpůsobit platy příjmům. Ztráta klubu navíc nesmí přesáhnout 30 milionů eur. 

Tresty za porušení finanční fair play dostaly také CFR Kluž a Kajrat Almaty. Oběma celkům bude z bonusů za účast v pohárech odečteno 200 tisíc eur.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud