18. července 2018 • 18:48

Blázinec a fotka s Ronaldem! Jak se český talent Juve potkal s idolem

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Splnil si sen, možná i jeden z největších životních zážitků. Roman Macek, český záložník Juventusu, na vlastní oči sledoval, jak do klubu italského šampiona přestupuje jedna z největších fotbalových hvězd Cristiano Ronaldo. Talentovaný středopolař stihl se svým vzorem a idolem i společnou fotografii, ke které CR7 ochotně svolil. „Bylo vidět, jak je v Turíně spokojený a natěšený,“ popisuje pro agenturu Sport Invest, která hráče zastupuje.Pětinásobný držitel Zlatého míče se v pondělí ukázal v Turíně, aby se poprvé představil v barvách italského šampiona. Za ohromného humbuku zvládl zdravotní testy, tiskovou konferenci a krátce se pozdravil s novými spoluhráči.

Mezi nimi byl i Roman Macek. Český talent se po hostování v druholigové Cremoně vrátil do kádru Juventusu, kterému patří, aby dostal šanci zaujmout v letní přípravě. Hráči měli zrovna pauzu mezi tréninky, když k nim přišla fotbalová megastar a nová hlavní tvář klubu.

„K setkání došlo z velké části náhodou. Máme teď soustředění, při kterém jsou standardem dva tréninky. Po dopolední fázi jsme byli v jídelně, když Ronaldo právě přicházel z fyzických testů. Byl nesmírně klidný, pozitivní a usměvavý. S každým z přítomných si podal ruku, vyslyšel prosby o fotografii, s trenérem a několika zkušenějšími hráči se zastavil na pár vět,“ líčí Macek.

Sám využil naskytnuté příležitosti a dokonce se s CR7 vyfotil. „Netajím se tím, že Ronaldo je pro mě tím nejoblíbenějším hráčem a již toto krátké setkání pro mě bylo zážitkem. Navíc jsem musel obdivovat, s jakou profesionalitou a trpělivostí celým dnem prošel,“ oceňuje jednadvacetiletý záložník.

Cristiano Ronaldo jako nová hvězda italského Juventusu
Cristiano Ronaldo jako nová hvězda italského Juventusu

Zblízka sledoval poprask, jaký Ronaldův přestup z Realu do nejlepšího italského klubu vyvolal. „Bylo to až neuvěřitelné. Kolem tréninkového centra se několik dnů pohybovalo obrovské množství novinářů i fanoušků. Přílet Cristiana byl totiž velmi dobře utajený a nikdo neznal přesný čas ani den. Chvílemi to opravdu bylo šílené,“ popisoval divoké chvíle v době, kdy portugalský šutér stvrzoval kontrakt v novém působišti. „Na druhou stranu pochopitelné. V Itálii je fotbal náboženstvím a v tuto chvíli přicházel nejlepší hráč planety do jednoho z nejslavnějších klubů.“

Nepochybuje, že Ronaldo, který během devíti let za Real nastřílel 451 soutěžních gólů a čtyřikrát s "Bílým baletem" vyhrál Ligu mistrů, pomůže Juventusu na hřišti i mimo něj.

"Je to obrovsky zkušený fotbalista, který vyhrál vše, co se vyhrát dalo. Přesto má obrovskou chuť po dalším úspěchu. Bylo na něm vidět, jak si první den v Turíně užívá, jak je spokojený a natěšený. Prosadil se v Anglii, ve Španělsku a v Itálii může definitivně potvrdit pozici toho jedinečného a nejlepšího," uvedl Macek.

Zatím nepřemýšlí o tom, že si s pětinásobným držitelem Zlatého míče zahraje, ale velmi ho taková představa láká. "Nechci přemýšlet tímto způsobem, hlavu mám nastavenu pouze na vlastní výkony. Vzhledem ke čtyřleté Ronaldově smlouvě to nicméně je reálná představa. A pro mě zároveň obrovská motivace do budoucna," prohlásil Macek.

Macek jde s Juventusem potřetí do letní přípravy, tentokrát jako už mnohem vyzrálejší hráč. „Letos mám zatím suverénně nejlepší pocity. Trenéři i spoluhráči mě berou jako součást týmu, příprava probíhá přesně podle plánu. Pevně věřím, že případné soustředění ve Spojených státech a starty v některých zápasech by mi pomohly dostat se opět o kousek výše,“ doufá.

Vzhledem k ohromné konkurenci v kádru italského šampiona zamíří nejspíš znovu na hostování. „Zásadní pro mě bude herní praxe. Mým snem nadále zůstává pevné místo v Juventusu, ale k tomu vede množství práce a dalších zkušeností,“ uvědomuje si majitel pěti startů za českou reprezentační jednadvacítku.

Viktor Kolář, spolumajitel agentury Sport Invest

Roman Macek se úspěšně zapojil do letní přípravy Juventusu, klub je jeho s přístupem a výkony velmi spokojený. Velmi pravděpodobně absolvuje s klubem soustředění ve Spojených státech, následně budeme řešit nejlepší variantu pro jeho další sportovní rozvoj. Zájemci o jeho služby jsou z Itálie i z dalších evropských zemí, probereme veškeré možnosti s Romanem i sportovním vedením Juventusu. Každým rokem přesvědčuje vedení o tom, že je pro budoucnost klubu tím správným hráčem.

ANKETA: Ronaldův odchod do Juventusu je správný. Na nejvyšší úrovni ale dlouho nevydrží
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

16. kolo
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze