Schick trefil premiérovou výhru Ranieriho. Ve hře bylo video

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Reprezentační útočník Patrik Schick rozhodl gólovou hlavičkou dohrávku 27. kola italské ligy, v níž domácí fotbalisté AS Řím porazili 2:1 Empoli. Mezi střelce se Schick v Serii A zapsal potřetí v sezoně a poprvé od 26. prosince. Fotbalisté Interu Milán porazili Spal Ferrara 2:0 a stáhli ztrátu na městského rivala AC, který je v tabulce třetí, na rozdíl jednoho bodu. Jakub Jankto strávil celý zápas na lavičce Sampdorie při prohře 1:2 s Bergamem, jeho spoluhráč Fabio Quagliarella pokořil hranici 20 gólů v sezoně. Juventus deklasoval Udine 4:1 a vede tabulku o 18 bodů před Neapolí, která remizovala se Sassuolem. Lazio Řím si rozdělilo body s Fiorentinou.

Schick poprvé po únorovém zranění nastoupil v základní sestavě a zařídil poločasové vedení 2:1. Domácí nejprve už v úvodní čtvrthodině nešťastnou vlastní brankou ztratili brzký náskok, o který se postaral devátým gólem v sezoně nejlepší týmový střelec El Shaarawy. Schick si pak ve 33. minutě naskočil na Florenziho centr z volného přímého kopu a hlavou nasměroval favorita k vítězství.

O výhru už neúspěšní osmifinalisté Ligy mistrů nepřišli ani v oslabení po Florenziho vyloučení deset minut před koncem. V 88. minutě sice inkasovali, rozhodčí ale po konzultaci s videem gól kvůli předchozí hře rukou odvolal.

Římský celek se po čtvrtém vítězství z posledních pěti zápasů vrátil na páté místo tabulky, na němž má tříbodovou ztrátu na Inter Milán. Empoli se drží jen o bod nad sestupovým pásmem.

Úvodní gól střetnutí Sassuola s Neapolí zaznamenal v 53. minutě domácí Berardi, který dorazil míč do brány po zblokovaném centru z pravé strany. O vyrovnání se postaral v 86. minutě technickou střelou na zadní tyč Insigne.

Neapol vyhrála z posledních pěti ligových zápasů jediný. Sassuolo čeká na výhru šest utkání a zůstává ve středu tabulky.

Favorizovaný Inter se trefil až v 68. minutě, kdy pohotově z otočky zakončil Politano. O deset minut později pojistil výhru "Nerazzurri" Gagliardini. Milánský celek vstřelil posledních osm branek na svém stadionu ve druhých poločasech.

Inter vyhrál po dvou zápasech. Spal čeká na tříbodový zisk šest utkání a na 16. místě je dva body od sestupových příček.

Bergamo poslal do vedení v 50. minutě Zapata a jedenáctým gólem v sezoně vyrovnal ve statistice venkovních branek Messiho z Barcelony a Kanea z Tottenhamu. Za čtvrt hodiny vyrovnal z penalty Quagliarella, který se osamostatnil v čele tabulky střelců Serie A. Výhru ale přece jen Atalantě zajistil v 77. minutě dorážkou z velkého úhlu Gosens.

Frosinone přerušilo 599 minut trvající neprůstřelnost turínského gólmana Sirigua, vedení ale neudrželo. Ve druhém poločase otočil zápas ve prospěch "Býků" dvěma brankami Belotti a udržel svůj tým na pohárových příčkách.