Juventus bez zraněného Ronalda vyhrál v Bergamu, uspěl i Inter Milán | iSport.cz
23. listopadu 2019 • 23:00

Juventus bez zraněného Ronalda vyhrál v Bergamu, uspěl i Inter Milán

0
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los

Fotbalisté Juventusu bez hvězdného Cristiana Ronalda zvítězili 3:1 v Bergamu a ani ve třináctém kole italské ligy neprohráli. Dvěma góly se o obrat postaral Gonzalo Higuaín a obhájce titulu z Turína má na prvním místě tabulky náskok jednoho bodu před Interem Milán, který vyhrál 3:0 na hřišti FC Turín.

Ronaldo po návratu z reprezentace, které čtyřmi góly ve dvou zápasech pomohl k postupu na mistrovství Evropy, dostal kvůli zdravotním problémům volno a Juventus bez největší hvězdy mohl prohrávat už v prvním poločase. Musa Barrow ale z penalty zamířil pouze do břevna.

Domácí se ujali vedení v 56. minutě zásluhou Robina Gosense a náskok drželi až do 74. minuty, kdy srovnal Higuaín. O osm minut později argentinský útočník poslal Juventus do vedení a obrat dokonal v nastavení jeho krajan Paulo Dybala, který gólem oslavil 200. start v italské lize.

O výhře Interu rozhodli už v prvním poločase Lautaro Martínez a Stefan de Vrij, třetí gól přidal po přestávce Romelu Lukaku. Nerazzurri, kteří se ve středu v Lize mistrů představí v Edenu proti Slavii, natáhli sérii bez porážky na šest zápasů. Hosté nastoupili v sestavě: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - D'Ambrosio (83. Dimarco), Vecino, Brozovič, Barella (45.+3 Valero), Biraghi - Lukaku, Martínez (69. Candreva).

Nedaří se naopak vicemistrům z Neapole, kteří remizovali 1:1 na hřišti AC Milán a po sérii pěti zápasů bez vítězství jim patří až sedmá příčka se ztrátou patnácti bodů na Juventus. Na lavičce domácího celku byl poprvé i jednadvacetiletý útočník Daniel Maldini, syn milánské legendy a bývalého kapitána italské reprezentace Paola Maldiniho. AC Milán je třináctý.