Adios! Neapol uctila Maradonu (†60): speciální dresy i přerušení zápasu

Autor: ČTK, apr
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalová Neapol vzdala hold zesnulému Diegu Maradonovi, který v klubu působil mezi lety 1984 a 1991. Do utkání 9. kola italské ligy proti AS Řím hráči vyběhli ve speciální kombinaci dresů a na obrazovkách se po celou dobu zápasu zobrazovaly fotky bývalého argentinského reprezentanta.

Maradonovy fotografie doplnily plachty s Argentincovou podobiznou a také digitální projekce, v níž se objevil letopočet jeho narození (1960) a symbol nekonečna.

Hráči Neapole nastoupili v pruhovaných bílo-modrých dresech ve vzoru, který používá argentinská reprezentace, a s černými páskami. Zápas začal minutou ticha a po deseti minutách byl přerušen, aby mohli fotbalisté, rozhodčí a realizační týmy ještě jednou zatleskat zesnulé legendě. Maradona hrával právě s číslem 10.

Domácí fotbalisté nakonec oslavili Maradonovu památku i jednoznačným vítězstvím 4:0. Úvodní branku vstřelil kapitán Lorenzo Insigne, který oslavil gól polibkem repliky Maradonova dresu. S jedním z nejlepších fotbalistů historie se pak Neapol rozloučila opět projekcí na prázdné ochozy, kam promítla Maradonovu fotku a pozdrav „Adios“.

Fotbalová Neapol vzdala v zápase s AS Řím hold Maradonovi. Zvítězila pro něj 4:0