4. srpna 2021 • 18:45

Poprvé v Miláně po kolapsu: Eriksen rozdával úsměvy, k návratu má daleko

Autor: ČTK, ros
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Rosický se otřískal, už umí říct NE! Měl Barák spory i s dvojicí WHU?
INSIDER: „Dělo“ Muchová ukazuje pohodu. A co kontroverzní moment Bouzkové?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dánský fotbalista Christian Eriksen sedm týdnů po srdeční zástavě během utkání na mistrovství Evropy poprvé navštívil spoluhráče z Interu Milán připravující se na novou sezonu. V tréninkovém centru italského mistra rozdával na zveřejněném videu úsměvy, pozdravil se s hráči a také si od nich vysloužil potlesk. Při první návštěvě Milána po červnovém kolapsu se setkal rovněž s vedením Interu a realizačním týmem. Jak klub uvedl na sociálních sítích, Eriksen je v excelentním fyzickém i psychickém stavu.„Daří se mu dobře. Bude pokračovat v rehabilitačním programu, který řídí dánští lékaři v Kodani,“ uvedl Inter na twitteru.

Zatím není jasné, kdy a zda vůbec se Eriksen vrátí k fotbalové kariéře a zda to bude v Interu. V každém případě ho podle aktuálních odhadů čeká ještě nejméně šestiměsíční pauza. Pravidelně se podrobuje vyšetřením, která mají podle italských médií mimo jiné zjistit, zda bude potřebovat voperovaný defibrilátor, nebo zda se bez přístroje hlídajícího činnost srdce v budoucnu obejde. Na tom také závisí to, zda bude moci hrát italskou ligu, protože v ní start hráčů s implantovaným defibrilátorem pravidla neumožňují.

Christian Eriksen poprvé navštívil trénink Interu, sešel se i s vedením klubu
Christian Eriksen poprvé navštívil trénink Interu, sešel se i s vedením klubu

Devětadvacetiletý hvězdný záložník zkolaboval v červnovém úvodním utkání Dánů na Euru proti Finsku (0:1) a lékaři jej přímo na hřišti resuscitovali. Později se podrobil operaci, při které dostal kardioverter-defibrilátor.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud