Mourinho začal výhrou. Juventus ztratil, Nedvěd řekl, proč CR7 jen střídal

Autor: ČTK, mas, hai
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Juventusu v 1. kole italské ligy remizovali na hřišti Udine 2:2, přestože po 23 minutách vedli o dvě branky. Řadu spekulací vzbudilo rozhodnutí ponechat jen na lavičce hvězdného Cristiana Ronalda, přičemž se okamžitě začalo hovořit o jeho možném přestupu a vášně klidnil i viceprezident Staré dámy Pavel Nedvěd. Portugalec na hřiště přišel až v 60. minutě a v nastavení dokonce mohl dát vítězný gól, který po zásahu VAR pro ofsajd neplatil. AS Řím poprvé pod vedením Josého Mourinha porazilo Fiorentinu 3:1.

Ronaldo jen na lavičce? „Šlo o Cristianovu konkrétní žádost, jelikož doufá, že v příštích dnech najde řešení na trhu. Ale Juventus zatím neobdržel žádnou oficiální nabídku,“ oživil na Twitteru uznávaný italský novinář Fabrizio Romano přestupové spekulace kolem CR7, čímž strhl lavinu reakcí.

Proti podobným tvrzením se však ohradil viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd. „Nemusíme vytvářet senzace tam, kde žádné nejsou,“ pousmál se v rozhovoru pro streamovací službu DAZN. „Šlo o společné rozhodnutí s hráčem. Na startu sezony přirozeně není na vrcholu své fyzičky a trenér se snaží využít nejsilnější sestavu. Například Giorgio Chiellini dnes rovněž začíná pouze jako střídající hráč,“ vysvětlil někdejší český reprezentant.

Juventus, na jehož lavičce si připsal obnovenou soutěžní premiéru trenér Massimiliano Allegri, poslal do vedení ve třetí minutě Dybala. O 20 minut později na něj navázal Cuadrado.

Domácí snížili v 51. minutě zásluhou po Pereyrově gólu z penalty. V 83. minutě srovnal po chybě brankáře Szczesného Deulofeu. V nastavení se prosadil hlavou střídající útočník Ronaldo, radost hostů z vítězné trefy však netrvala dlouho, jelikož video odhalilo těsný ofsajd.

„Odehráli jsme dobrý zápas. Bohužel i takový je fotbal. Ve druhé půli jsme si měli vést lépe, nedokázali jsme reagovat na nečekané situace. Musí nám to posloužit jako lekce,“ citovala italská média Allegriho.

Mourinhova vítězná premiéra v AS

Fiorentina hrála na římském Olympijském stadionu od 17. minuty bez vyloučeného brankáře Dragowského. O devět minut později otevřel skóre domácí kapitán Mchitarjan. V 52. minutě se síly na hřišti srovnaly, když Zaniolo uviděl druhou žlutou kartu. Hosté srovnali díky Milenkovičovi, jenže „Giallorossi“ během 64. až 79. minuty dvakrát udeřili zásluhou Veretouta. Ligový debut na lavičce Římanů si odbyl trenér José Mourinho.

Neapol se od 23. minuty musela obejít bez vyloučeného Osimhena. V 56. minutě navíc mistr Evropy Insigne neproměnil penaltu, o šest minut později už ale ze stejné situace nezaváhal. Pojistku přidal Elmas. Benátky jsou mezi elitou po 19 letech.

Salernitana, která se do Serie A vrátila poprvé od roku 1999, hrála od 34. minuty bez vyloučeného Strandberga. Krátce po změně stran ale obdržel červenou kartu i domácí záložník Soriano.

Hosté se ujali vedení v 52. minutě, když Bonazzoli proměnil pokutový kop. Za domácí srovnal De Silvestri, hostům vrátil náskok Coulibaly. V rozmezí 75. až 77. minuty však Boloňa díky trefám Arnautovice a De Silvestriho obrátila skóre.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

Boloňa - Salernitana 3:2
Branky: 59. a 77. De Silvestri, 75. Arnautovic - 52. Bonazzoli z pen., 70. Coulibaly,

Udine - Juventus Turín 2:2
Branky: 51. Pereyra z pen., 83. Deulofeu - 3. Dybala, 23. Cuadrado,

Neapol - Benátky 2:0
Branky: 62. Insigne z pen., 73. Elmas),

AS Řím - Fiorentina 3:1
Branky: 64. a 79. Veretout, 26. Mchitarjan - 60. Milenkovič.

1. Milán 38 26 8 4 69:31 86
2. Inter Milán 38 25 9 4 84:32 84