Neapol ztratila, Inter ovládl milánské derby. Vlahovič sestřelil Lazio

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Milánské derby ve čtvrtém kole italské ligy ovládli fotbalisté Interu, rivaly z AC porazili vysoko 5:1. Dvě branky vstřelil Henrich Mchitarjan. Inter se posunul s 12 body do čela tabulky, na druhý Juventus má náskok dvou bodů, na třetí AC tří. Juventus dnes doma porazil Lazio Řím 3:1. Neapol v italské fotbalové lize dotáhla na hřišti FC Janov dvougólové manko a remizovala s ligovým nováčkem 2:2. V 84. minutě srovnal Matteo Politano.

Čtyřiatřicetiletý arménský reprezentant Mchitarjan poslal Inter do vedení už v páté minutě, když využil nedůrazu v obraně „Rossoneri“ a Dimarcův střílený centr usměrnil za záda brankáře Maignana. Sedm minut před koncem prvního dějství vyslal tvrdou střelu do pravého horního rohu Thuram a zvýšil na 2:0. Francouzský útočník po letním příchodu z Mönchengladbachu ve čtvrtém ligovém utkání ke dvěma asistencím přidal i druhý gól.

Hráči AC sice po dvanácti minutách druhého poločasu snížili po střele Leaa, ale skóre opět změnil Mchirarjan. Jedenáct minut před koncem zvýšil z penalty bývalý hráč AC Calhanoglu a v nastavení po Mchitarjanově přihrávce se ještě prosadil střídající Frattesi. „Nerazzuri“ vstřelili v derby pět branek poprvé od 24. března 1974.

Výhru Juventusu nad Laziem zařídil Vlahovič, jenž se trefil dvakrát. Poprvé po deseti minutách a ještě do poločasu zdvojnásobil vedení „Staré dámy“ tvrdou ranou Chiesa. Lazio 20 minut po přestávce vykřesalo naději na body, když jeho hráči využili špatné rozehrávky Juventusu a Luis Alberto zakončil zpoza vápna do pravého horního rohu Szczesného branky. Hned o tři minuty později uzavřel skóre Vlahovič. Zpracoval si dlouhý míč McKennieho a stejně jako před ním Alberto skóroval zpoza šestnáctky.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Juventus Turín - Lazio Řím 3:1
Branky: 10. a 67. Vlahovič, 26. Chiesa - 65. Luis Alberto,

Inter Milán - AC Milán 5:1
Branky: 5. a 69. Mchitarjan, 38. Thuram, 78. Calhanoglu z pen., 90.+3 Frattesi - 58. Leao,

FC Janov - Neapol 2:2
Branky: 40. Bani, 56. Retegui - 76. Raspadori, 84. Politano.

1. Inter Milán 33 27 5 1 79:18 86
2. AC Milán 34 21 7 6 64:39 70
3. Juventus 34 18 11 5 47:26 65
4. Bologna 33 17 11 5 48:26 62
5. AS Řím 33 17 7 9 59:39 58
6. Atalanta 32 16 6 10 59:37 54