Lazio prohrálo s Boloňou, ta bojuje o Ligu mistrů. AC Milán padl v Monze

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Lazia Řím v italské lize nenavázali na vítězství nad Bayernem Mnichov v osmifinále Ligy mistrů a prohráli doma s Boloňou 1:2. Hosté si ve 25. kole připsali čtvrtou výhru v řadě a v boji o kvalifikaci do milionářské soutěže se bodově dotáhli na čtvrté Bergamo, jež má však zápas k dobru. AC Milán prohrál 2:4 na hřišti Monzy a nevyužil šanci dostat se na druhé místo před Juventus.

Monzu poslali do vedení v závěru první půle z penalty Pessina a následně Dany Mota. Kouč Pioli udělal o poločase tři změny v sestavě, plány mu však zkomplikoval v 53. minutě Jovič, jenž dostal za udeření protihráče červenou kartu.

V 65. minutě přesto snížil z voleje Giroud, s 12 brankami třetí nejlepší střelec soutěže, a v 88. minutě srovnal Pulisic. Vzápětí ale rozhodl o domácím triumfu střelou zpoza vápna Bondo a pojistku přidal Colombo. Monza si upevnila 11. příčku.

Lazio Řím nenavázalo na vítězství nad Bayernem Mnichov v osmifinále Ligy mistrů a prohrálo doma s Boloňou 1:2. Hosté si připsali čtvrtou výhru v řadě a v boji o kvalifikaci do milionářské soutěže se bodově dotáhli na čtvrté Bergamo, které má utkání k dobru.

Lazio do utkání vstoupilo lépe a v 18. minutě ho dánský útočník Isaksen poslal do vedení. Šest minut před poločasem nabídl brankář Provedel hostům obrovskou šanci. Ve vápně přihrál míč přímo na kopačky Fabbiana, který přihrávkou vybídl spoluhráče Azzúzího a ten vstřelil premiérový gól v dresu Boloni, kam v létě přestoupil z belgického Saint-Gilloise.

Po změně stran měli navrch hosté a po několika promarněných šancích se v dočkali vítězné branky. Podeváté v sezoně se prosadil Zirkzee a vyrovnal se nejlepšímu týmovému střelci Orsolinimu.

Empoli remizovalo 1:1 s Fiorentinou, v jejímž dresu strávil celý zápas na lavičce Antonín Barák. Domácí pod vedením nového trenéra Davideho Nicoly popáté v řadě neprohráli a na sestupové pozice mají náskok dvou bodů.

Stejným výsledkem skončil i zápas Udine s předposledním Cagliari, za které po dvou zápasech nastoupil Jakub Jankto a jako člen základní sestavy odehrál 76 minut.

Monza - AC Milán 4:2
Branky: 45. Pessina z pen., 45.+6 Dany Mota, 90. Bondo, 90.+5 Colombo - 65. Giroud, 88. Pulisic

1. Inter Milán 33 27 5 1 79:18 86
2. AC Milán 33 21 6 6 64:39 69
3. Juventus 33 18 10 5 47:26 64
4. Bologna 33 17 11 5 48:26 62
5. AS Řím 33 17 7 9 59:39 58
6. Atalanta 32 16 6 10 59:37 54
7. Lazio 33 16 4 13 42:35 52
8. Neapol 33 13 10 10 50:41 49