SESTŘIHY: Pavlenka chytal, ale s Bayernem padl. Slaví Dortmund i Lipsko | iSport.cz
28. srpna 2017 • 08:35

SESTŘIHY: Pavlenka chytal, ale s Bayernem padl. Slaví Dortmund i Lipsko

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Už ve 2. kole německé bundesligy naskočil Jiří Pavlenka do velkolepého utkání. Na hřiště Werderu, kam český brankář v létě přestoupil, přijel Bayern Mnichov, který díky dvěma brankám polského kanonýra Lewandowského nakonec vyhrál 2:0. Hoffenheim, za který nastoupil v průběhu zápasu Pavel Kadeřábek, remizoval na půdě Bayeru Leverkusen 2:2. Nováček Stuttgart si doma vyšlápl na Mainz a vyhrál 1:0. Bez ztráty bodu je nadále Borussia Dortmund, která porazila Herthu i s Vladimírem Daridou 0:2. Výhru slaví po obratu také Lipsko, zatímco nováček z Hannoveru zaskočil Schalke.

Domácí: 48. Werner, 56. Orban, 71. Werner, 78. Bruma

Hosté: 23. Niederlechner

Domácí: Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Keïta, Demme (80. Laimer), Forsberg – Augustin (76. Bruma), Werner (83. Kaiser).

Hosté: Schwolow – Lienhart, Schuster (C), Kempf – Stenzel, Höfler, Frantz, Günter – Terrazzino (70. Kath), Niederlechner (52. Bulut), Haberer (70. Petersen).

39 265 diváků

Fotbalisté Lipska otočili zápas druhého kola německé ligy s Freiburgem a po výhře 4:1 získali první body. Dva góly úřadujícího vicemistra vstřelil Timo Werner, jenž potvrdil svoji produktivitu proti Freiburgu: v sedmi duelech mu dal osm branek.

V polovině prvního dějství otevřeli hosté skóre, když se Niederlechner prosadil tvrdou přízemní střelou po přihrávce Terrazzina, který nastoupil v základní jedenáctce Freiburgu poprvé od příchodu z Hoffenheimu.

Krátce po přestávce domácí srovnali, když se po Forsbergově centru trefil útočník Werner. Obrat dokonal o chvíli později Orban, který po Augustinově pasu zakončil do odkryté branky.

V poslední dvacetiminutovce Lipsko definitivně rozhodlo o první výhře v sezoně. Dvacet minut před koncem se prezentoval druhým gólem Werner, v 80. minutě skóroval také střídající Bruma, který Lipsko posílil z Galatasaraye Istanbul. Freiburg v závěru dohrával v deseti po Höflerově vyloučení.

SESTŘIH: RB Lipsko - Freiburg 4:1. Skvělý druhý poločas favorita, výhru řídil Werner
1080p 720p 360p

Domácí: 67. Jonathas

Hosté:

Domácí: Tschauner – Korb, Sané, Felipe, Ostrzolek – Klaus (73. Karaman), Anton, Schwegler, Bakalorz – Harnik (81. Maier), Füllkrug (61. Jonathas).

Hosté: Fährmann – D. Caligiuri (82. Reese), Kehrer, Naldo, Nastasić, Oczipka – Harit (72. Meyer), Goretzka, Bentaleb, Konopljanka – Di Santo (46. Burgstaller).

49200 diváků

Nováček Hannover je i po druhém zápase bodově stoprocentní. Po výhře 1:0 v úvodním kole v Mohuči dnes stejným poměrem porazil Schalke, o čemž rozhodl v 67. minutě střídající Jonathas, který do Hannoveru přestoupil tento týden z Kazaně.

SESTŘIH: Hannover - Schalke 04 1:0. Nováček je zatím stoprocentní

Domácí: 15. Aubameyang, 57. Şahin

Hosté:

Domácí: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos (40. Toprak), Bartra, Zagadou – G. Castro, Şahin, M. Götze (63. Kagawa) – Pulisic, Aubameyang, Philipp (79. Dahoud).

Hosté: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred, Stark – Leckie, Darida, Kalou (58. Haraguči) – Ibišević (58. Esswein).

Domácí: Dahoud, Isak, Kagawa, Passlack, Subotić, Toprak, Weidenfeller

Hosté: Esswein, Haraguči, Kraft, Lustenberger, Torunarigha, Pekarík, Stocker

Domácí: Papastathopoulos

Hosté: Plattenhardt

Fritz

Signal Iduna Park, Dortmund

Dortmund se dostal proti Hertě do vedení po čtvrthodině hry, když Aubameyang střelou z první zužitkoval Sahinův centr. Gabonský reprezentant se dosud trefil v každém soutěžním zápase nové sezony.

Sahin si v druhém poločase k asistenci připsal i přesnou trefu, když Jarsteina překonal tvrdou ránou z hranice vápna. Turecký záložník se v bundeslize prosadil poprvé od února 2015.

Zápas byl speciální pro dortmundského obránce Piszczeka, který ve své 11. sezoně v bundeslize odehrál 250. duel. Stal se v tomto ohledu polským rekordmanem, když překonal počin někdejšího obránce Bochumi a Schalke Tomasze Waldocha. Piszczek odehrál 68 zápasů v dresu svého dnešního soupeře z hlavního města.

SESTŘIH: Borussia Dortmund - Hertha 2:0. Favorit dominoval, Darida hrál celý zápas

Domácí:

Hosté: 71. Lewandowski, 75. Lewandowski

Domácí: Pavlenka – Gebre Selassie, Bauer, Sané, Veljković, Augustinsson – Gondorf (76. Bargfrede), M. Eggestein (76. Kainz), Delaney – Bartels (84. J. Eggestein), M. Kruse.

Hosté: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Tolisso, Th. Alcântara, Arturo Vidal (85. Rudy) – Robben (64. Coman), Lewandowski, Ribéry (73. T. Müller).

Domácí: Bargfrede, Caldirola, Eggestein, García, Jóhannsson, Kainz, Zetterer

Hosté: Coman, Rafinha, Friedl, Martínez, Müller, Ulreich, Rudy

Domácí: M. Eggestein

Hosté: Arturo Vidal

Dankert

Weserstadion, Bremen

Polský útočník Robert Lewandowski dvěma góly v rozmezí tří minut rozhodl o výhře Bayernu Mnichov v druhém kole německé ligy 2:0 v Brémách. Domácí brankář Jiří Pavlenka držel čisté konto do 72. minuty, na střely polského kanonýra už posléze nestačil. Celý zápas odehrál i Pavlenkův spoluhráč Theodor Gebre Selassie.

V sedmé minutě Brémy zachránila branková konstrukce, do které míč poslal Tolisso. Na konci poločasu byl blízko gólu Robben, jeho hlavička ale skončila těsně vedle tyče.

Úřadující mistr i po přestávce pokračoval v tlaku a branek se dočkal v 72. a 75. minutě. Nejprve Lewandowski patičkou zužitkoval Comanovu přihrávku a vzápětí poslal Pavlenkovi míč mezi nohy. Polský kanonýr se v posledních devíti bundesligových duelech s Brémami trefil dvanáctkrát.

Werder tak čeká na výhru nad bavorským velkoklubem od září 2008 a po jubilejním 1800. bundesligovém utkání je v tabulce bez bodu i vstřelené branky. Do branky Bayernu se po více než čtyřech měsících vrátil gólman Manuel Neuer.

SESTŘIH: Brémy - Bayern 0:2. Pavlenku dvakrát překonal Lewandowski

Domácí: 32. Wendell, 49. Bellarabi

Hosté: 47. Kramarić, 70. Uth

Domácí: Leno (C) – Henrichs, Tah, S. Bender, Wendell – Kohr, Aránguiz – Bellarabi, Mehmedi (77. Ramalho), Brandt (71. Bailey) – Volland (77. Kießling).

Hosté: Baumann – Toljan, Bičakčić, Vogt (C), Hübner, Zuber (57. Kadeřábek) – Kramarić, Rupp (46. Demirbay), Amiri (71. Grillitsch) – Uth, Wagner.

Domácí: Ramalho, Bailey, Kießling, Baumgartlinger, Özcan, Havertz, Kampl

Hosté: Kadeřábek, Nordtveit, Demirbay, Grillitsch, Szalai, Ochs, Kobel

Domácí: Bellarabi, Bailey

Hosté: Vogt, Bičakčić

Osmers – Foltyn, Gorniak

BayArena, Leverkusen

Leverkusen v prvním poločase duelu s Hoffenheimem dominoval a dokázal i skórovat, když penaltu nařízenou po Bičakčičově faulu proměnil s přispěním tyče Wendell. Hned po změně stran sice vyrovnal Kramarič, vzápětí však vrátil Bayeru jednogólové vedení Bellarabi.

Hoffenheim, který v týdnu podlehl Liverpoolu a přišel o možnost zahrát si skupinu Ligy mistrů, dokázal i podruhé vyrovnat. Dvacet minut před koncem se po povedeném Demirbayově centru se štěstím prosadil Uth. Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim závěrečných 33 minut.

SESTŘIH: Leverkusen - Hoffenheim 2:2. Z penalty otevřel skóre Wendell

Domácí: 54. Badstuber

Hosté:

Domácí: Zieler – Baumgartl, Badstuber, Kamiński – Pavard, Mangala, Gentner (C), Aogo (84. Zimmermann) – Akolo (73. Özcan), Brekalo (63. Asano), Terodde.

Hosté: Adler – Donati, Bell (C), A. Diallo, Brosinski – Frei (81. De Blasis), Latza – Öztunali (67. Fischer), Maxim (71. Kodro), Quaison – Muto.

Domácí: Langerak, Asano, Ofori, Burnic, Zimmermann, Ailton, Özcan

Hosté: Balogun, Fischer, Kodro, Onisiwo, Serdar, Zentner, De Blasis

Domácí: Gentner, Mangala

Hosté: Quaison

Benjamin Brand

Mercedes-Benz Arena, Stuttgart

Nové posily zařídily nováčkovi ze Stuttgartu výhru 1:0 nad Mohučí. V 53. minutě nacentroval od rohového praporku Aogo, jenž do Stuttgartu přišel ze Schalke, a první gól od prosince 2009 zaznamenal dlouholetý hráč Bayernu Badstuber, jenž v minulé sezoně též hostoval v klubu z Gelsenkirchenu.

SESTŘIH: Stuttgart - Mohuč 1:0. Domácí neproměnili penaltu

Domácí:

Hosté: 23. Didavi

Domácí: Hradecky – Chandler, D. Abraham (C), Hasebe, Falette, Willems (79. Tawatha) – de Guzmán (72. D. da Costa), G. Fernandes (66. Hrgota), Gaćinović – K-P. Boateng, Haller.

Hosté: Casteels – Verhaegh, Knoche (82. Uduokhai), Tisserand, Gerhardt – Guilavogui, Camacho – Dimata (52. Bazoer), Didavi (73. Malli), Arnold – Mario Gómez (C).

Hosté: 8. Zakaria, 30. Wendt

Domácí: Hitz – Framberger, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Ku (76. R. Khedira), Baier (C) – Schmid (80. Heller), Gregoritsch (76. Córdova), Caiuby – Finnbogason.

Hosté: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Herrmann (65. J. Hofmann), Kramer, Zakaria (63. Bénes), T. Hazard – Stindl (C), Raffael (81. Johnson).

Hosté: 28. Hahn, 34. Wood, 90+10. Holtby

Domácí: Horn – Klünter, F. Sörensen, Heintz, Horn – Risse (25. Clemens), Lehmann (C) (73. Jojić), Hector, Bittencourt (46. Guirassy) – Osako, J. Córdoba.

Hosté: Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos (C), Mavraj, van Drongelen – Walace, Ekdal, Hahn – Hunt (29. Waldschmidt, 62. G. Jung), Kostić (90+4. Holtby) – Wood.

Domácí: Clemens, Guirassy, Höger, Jojić, Maroh, Müller, Rudņevs

Hosté: Holtby, Jatta, Jung, Pollersbeck, Waldschmidt, Schipplock, Sakaj

Domácí: F. Sörensen, Hector

Hosté: Mavraj, Mavraj, Diekmeier, Papadopoulos

Brych

Rhein Energie Stadion

Hamburk dostaly v prvním poločase do vedení góly Andrého Hahna a Bobbyho Wooda. Po přestávce musel po druhé žluté kartě předčasně do šaten kapitán Mergim Mavraj, domácí ale početní převahu nedokázali dlouho využít.

Frederik Sörensen snížil až v šesté minutě nastaveného času, ještě o čtyři minuty později ale přidal třetí gól hostů Lewis Holtby.

SESTŘIH: 1. FC Köln - Hamburk 1:3. Hosté po osmi letech vedou ligu
360p

Témata:  liga, 2. kolo, Německo, fotbal, Sport

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)

1.  Norimberk 0 0 0 0 0:0 0
2.  Mainz 0 0 0 0 0:0 0
3.  Leverkusen 0 0 0 0 0:0 0
4.  Bayern 0 0 0 0 0:0 0
5.  Dortmund 0 0 0 0 0:0 0
6.  Mgladbach 0 0 0 0 0:0 0
7.  Frankfurt 0 0 0 0 0:0 0
8.  Augsburg 0 0 0 0 0:0 0