Hertha ovládla berlínské derby, Unionu nasypala čtyři góly. Darida se vrátil

Autor: ČTK, adl
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Herty Berlín deklasovali v městském derby 4:0 Union a jednoznačně vyhráli i druhý bundesligový duel po koronavirové pauze. Do základní sestavy vítězů se vrátil český záložník Vladimír Darida, jenž minulý víkend při restartu soutěže chyběl kvůli žlutým kartám.

Hertha v sobotu v prvním duelu po více než dvouměsíční pauze vyhrála 3:0 na hřišti Hoffenheimu a i v pátek se rozstřílela až v druhém poločase. Skóre otevřel šest minut po přestávce kapitán Vedad Ibiševič a krátce nato zvýšil Dodi Lukebakio. Pojistku před prázdným hledištěm Olympijského stadionu přidal v 61. minutě Matheus Cunha a konečnou podobu výsledku dal v 77. minutě Dedryck Boyata.

Na rozdíl od zápasu na půdě Hoffenheimu hráči Herty po vstřelení gólů udrželi potřebné odstupy a neporušovali hygienická a bezpečnostní pravidla, za což byli kritizováni.

Hertha rozhodla o své výhře na začátku druhého poločasu, třetí trefu přidal Matheus Cunha

Svěřencům nového trenéra Bruna Labbadii se tak proti týmu z bývalého východního sektoru Berlína povedla i s úroky odveta za listopadovou porážku 0:1. Po druhé výhře se Hertha posunula do klidnějšího středu na desáté místo tabulky, nováček Union je dvanáctý.

Český reprezentant Darida hrál od začátku do 80. minuty, kdy byl za rozhodnutého stavu střídán. Zápas začal minutou ticha k uctění obětí nemoci COVID-19 a hráči nastoupili s černými páskami na rukávech.

Domácí: 51. Ibišević, 52. Lukebakio, 60. Cunha, 77. Boyata

Hosté:

Domácí: Jarstein – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt – Grujić, Skjelbred (80. Samardžič) – Lukebakio (75. Dilrosun), Darida (80. Maier), Cunha (66. Mittelstädt) – Ibišević (C) (75. K. Piątek).

Hosté: Gikiewicz – Hübner, Friedrich, Parensen – Trimmel (C), Prömel, Andrich (71. Kroos), Reichel (63. Ryerson) – Ingvartsen (56. Ujah), Bülter (63. Malli) – Andersson (71. Polter).

Domácí: Smarsch, Dárdai, Dilrosun, Klünter, Maier, Ngankam, Mittelstädt, Piątek, Samardžič

Hosté: Nicolas, Gentner, Kroos, Malli, Mees, Polter, Ryerson, Subotić, Ujah

Domácí: Lukebakio, Grujić

Hosté: Parensen