13. června 2020 • 20:34

Haaland oddálil mistrovské oslavy Bayernu, ten vybojoval výhru

Autor: ČTK, ros
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 31. kole německé ligy Mönchengladbach 2:1 a výrazně se přiblížili zisku osmého mistrovského titulu v řadě. Tři kola před koncem vedou před druhým Dortmundem, který zvítězil v Düsseldorfu 1:0 díky brance Erlinga Haalanda z páté minuty nastavení, o sedm bodů. Bavorský celek může slavit už v úterý v Brémách. Bývalý český reprezentant Theodor Gebre Selassie se asistencí podílel na výhře Brém 5:1 nad posledním Paderbornem.

Bayern teoreticky mohl pomýšlet na titul už dnes, ale k tomu potřeboval naplno bodovat a zároveň prohru Dortmundu. Mönchengladbach skóroval v 16. minutě, jenže branka Jonase Hofmanna kvůli ofsajdu neplatila, a tak na druhé straně udeřili domácí. Joshua Zirkzee vystihl přihrávku gólmana Yanna Sommera a pohotově napálil míč do opuštěné branky. Borussia vyrovnala do konce poločasu po vlastní trefě obránce Benjamina Pavarda.

Čtyřiadvacetiletý mistr světa s Francií však své zaváhání napravil v 86. minutě, kdy před brankou našel volného Leona Goretzku, jenž Bayernu vystřelil desátou ligovou výhru za sebou.

Střídající Haaland zařídil vestfálskému celku vítězství hlavou. "Dobré týmy vítězí i ve špatných dnech," citoval klubový web devatenáctiletého Nora, který dal od lednového příchodu ze Salcburku ve dvanácti ligových zápasech jedenáct gólů.

V souboji dvou nejhorších týmů bundesligy nejprve kosovský záložník Brém Milot Rashica neproměnil v 19. minutě penaltu. O necelou minutu později jeho zklamání zažehnal spoluhráč Davy Klaassen, jenž se hlavou opřel do Gebre Selassieho centru a otevřel skóre. V 32. minutě uviděl rekordní 17. žlutou kartu v ligové sezoně domácí záložník Klaus Gjasula, čímž překonal Tomasze Hajta, jenž v dresu Duisburgu v ročníku 1998/99 nasbíral o jednu žlutou méně.

Do konce poločasu rozhodli o triumfu Brém Juja Osako a znovu Klaassen. Čtvrtou trefu Werderu přidal Maximilian Eggestein. Hostujícího gólmana Jiřího Pavlenku překonal zblízka Abdelhamid Sabiri. Konečné skóre zařídil v nastavení Niclas Füllkrug.

Předposlední Brémy ztrácí bod na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou pozici, a tři body na Mohuč, jež je na první pozici znamenající záchranu v soutěži. Mohuč má ale k dobru nedělní souboj s Augsburgem.

"Utkání se nám povedlo. Vyrovnali jsme se s tlakem a zabojovali. Pět gólů je pro nás hodně dobrých. Mám velkou radost, že jsme jednoznačně vyhráli a vytvořili si mnohem jasnější šance než posledně," řekl trenér Werderu Florian Kohfeldt.

Joshua Zirkzee oslavuje branku do sítě Borussie Mönchengladbach

Hertha Berlín, za niž odehrál celý zápas český reprezentant Vladimír Darida, podlehla doma Frankfurtu 1:4. Krzysztof Piatek poslal v 24. minutě Herthu do vedení, jenže v závěru poločasu byl vyloučen Dedryck Boyata a hosté po změně stran v početní výhodě čtyřikrát udeřili. Dvakrát se prosadil André Silva.

"V úterý hrajeme ve Freiburgu a musíme se poučit z dnešních chyb. Pro vítězství uděláme 100 procent, to vám můžu zaručit," citoval klubový web Daridu.

Wolfsburg doma remizoval s Freiburgem 2:2, přestože po 27 minutách vedl 2:0. Oba góly zařídil Wout Weghorst, který se jednou trefil z penalty. Další dvě branky neuznal domácím videorozhodčí, a tak Freiburg na přelomu poločasů srovnal.

V souboji dvou nováčků zvítězil Union Berlín na hřišti Kolína nad Rýnem 2:1. Union v lize naplno bodoval po sedmi kolech, domácí čekají na výhru stejnou dobu.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 1:4
Branky: 24. Piatek - 62. a 86. Silva, 51. Dost, 68. N'Dicka. ČK: 45+1. Piatek.

Düsseldorf - Dortmund 0:1
Branka: 90.+5 Haaland.

Wolfsburg - Freiburg 2:2
Branky: 14. a 26. z pen. Weghorst - 43. Holer, 46. Sallai.

Kolín nad Rýnem - Union Berlín 1:2
Branky: 90.+2 Córdoba - 39. Friedrich, 67. Gentner.

Paderborn - Brémy 1:5
Branky: 66. Sabiri - 20. a 39. Klaassen, 34. Osako, 59. Eggestein, 90+2 Füllkrug.

Bayern Mnichov - Mönchengladbach 2:1
Branky: 26. Zirkzee, 86. Goretzka - 37. vlastní Pavard

1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52