Rozjetý Schick zase řádil, dal dva góly. Leverkusen ale opět ztratil náskok

Autor: Daniel Konečný
0
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Patrik Schick je jak zaseknutý samopal, nemůže totiž přestat pálit ostrými! Pětadvacetiletá mašina se trefila už ve třetím ligovém utkání v řadě. Schickovu fazónu poznal tentokrát Hoffenheim, jehož hráči ovšem dokázali dva zásahy české hvězdy dorovnat na konečných 2:2. „Být nejlepším střelcem bundesligy je má velká motivace. Lewy se budu držet, co nejdéle,“ dal si český kanonýr jasný cíl, který zatím plní dokonale. V bundeslize je už na metě šestnácti gólů, dnes navíc stanovil nový klubový rekord v počtu gólů během první poloviny bundesligového ročníku. Dosavadní maximum Bayeru držel Ulf Kirsten se 14 brankami.

Je to běžná fráze zraněných hráčů. „Vrátím se silnější!“ Z Patrika Schicka je ovšem od vyléčení kotníku hotová továrna na góly. Ve čtyřech zápase nasázel hned osm branek! „Neřekl bych, že dělám něco jiného než před zraněním. Poslední dva roky se ale neustále vyvíjím a začínám naplňovat potenciál, který ve mně vždy byl,“ ví odchovanec Sparty, že jeho současná forma je výsledkem dlouhodobé práce.

Po čtyřech gólech do sítě Fürthu a dvou do branky Frankfurtu se všeobecně očekávalo, že čtvrtý Hoffenheim bude hlavní hvězdu třetího Leverkusen důsledně bránit.

Tyto předpovědi rozprášil Schick už ve druhé minutě, když si jen o centimetry nedokázal ve vyložené šanci zpracovat přihrávku Exequiela Palaciose.

Český bombarďák se dostával k jednomu zakončení za druhým a gól vyloženě visel ve vzduchu.

Hoffenheim si svou ojedinělou příležitost vypracoval po rohovém kopu, kdy Chris Richards hlavou trefil pouze břevno a český šutér ho vzápětí donutil neproměněné příležitosti litovat.

10. Max Kruse Wolfsburg 12

Bleskově rychlý Moussa Diaby zasprintoval po křídle a našel Schicka ostrým centrem. „Schicky“ se do míče z první položil a otevřel skóre duelu.

O poločase se Sebastian Hoeness, kouč Hoffenheimu a synovec Uliho Hoenesse, rozhodl na hřiště vyslat Pavla Kadeřábka. Reprezentační bek si tak mohl zblízka vychutnat Schickovo umění.

Domácí forvard se po změně stran vyhoupl na parádní centr Piera Hincapieho a nechytatelnou hlavičkou zdvojnásobil vedení. Bohužel Leverkusen potkal stejný výpadek jako o víkendu s Frankfurtem.

Hosté totiž dokázali během tří minut srovnat a dvougólové představení českého útočníka vyneslo pouhý bod. Dobrý výkon přitom předvedl právě Kadeřábek, jenž se vrací po zranění.

Pro osobní cíle Patrika Schicka je ovšem klíčové, že dokázal udržet krok se svými soupeři v boji o korunu střelců. Jak Robert Lewandowski, tak Erling Haaland, vstřelili ve vloženém kole taktéž dvě branky. Konkurence je to vskutku neúprosná.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 2:3
Branky: 6. Neuhaus, 54. Bensebaini z pen. - 45. Borré, 50. Lindström, 55. Kamada

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.