7. května 2022 • 17:30

Schick zase zářil! Dal dva góly, Leverkusen má jistou účast v LM

3
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Další úžasný výkon! Fotbalista Patrik Schick vstřelil v německé lize dva góly, přidal asistenci a v předposledním 33. kole pomohl Leverkusenu k vítězství 4:2 na hřišti Hoffenheimu. Bayer díky tomu má jisté konečné třetí místo a účast v Lize mistrů. V dresu domácích zaznamenal asistenci i Pavel Kadeřábek. Schick si v bundesligové sezoně polepšil na 24 branek.

Hoffenheim poslal do vedení Rutter. Ve 34. minutě ale Diaby odcentroval přes Kadeřábka a Schick zblízka odpověděl. Už za dvě minuty Kadeřábek na druhé straně poslal přesný míč do šestnáctky a Baumgartner hlavou vrátil domácím náskok.

Leverkusen ale po změně stran skóre otočil. V 73. minutě Schick připravil branku Diabymu a tři minuty nato korunoval svůj výkon vítěznou trefou. Šestadvacetiletý reprezentant v šestnáctce obešel dva protihráče, po pádu se rychle zvednul, udělal kličku gólmanovi Baumannovi a zakončil do odkryté branky. V nastavení stanovil konečný výsledek střídající Alario.

Schick skóroval ve třetím kole po sobě a v tabulce střelců německé ligy je druhý se ztrátou 10 branek na vedoucího Lewandowského z Bayernu Mnichov.

Dortmund zvítězil na hřišti sestupujícího Fürthu 3:1 a skončí na druhém místě za mistrovským Bayernem Mnichov. Dvě branky Borussie vstřelil Brandt, jednou se trefil střídající Passlack.

Freiburg doma podlehl Union Berlín 1:4 a může přijít o čtvrtou příčku, která jako poslední znamená účast v Lize mistrů. Union je šestý se ztrátou jednoho bodu. Páté Lipsko má na Freiburg stejné manko a navíc zápas k dobru.

Hosté: 34. Schick, 73. Diaby, 76. Schick, 90+1. Alario

Domácí: Baumann – Kadeřábek, Posch, Vogt, Raum – Baumgartner (69. Rudy), Samassékou (78. Bruun Larsen), Stiller – Rutter (55. Bebou), Dabbur (70. Skov), Kramarić (C).

Hosté: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba, Hincapié (46. Bakker) – Aránguiz, Andrich (64. Palacios) – Diaby, Azmún (64. Alario), Paulinho (84. Baumgartlinger) – Schick (84. Sinkgraven).

Domácí: Philipp, Adams, Che, Akpoguma, Bebou, Rudy, Skov, Bruun Larsen

Hosté: Grill, Luňov, Bakker, Sinkgraven, Frimpong, Baumgartlinger, Palacios, Alario

Domácí: Dabbur