Králův smolný zápas: předčasná radost a zranění? Brémy - Hoffenheim 2:3

Autor: ČTK, krm
2
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Euforii vystřídalo velké zklamání... Záložník Unionu Berlín Alex Král musel v utkání 7. kola německé fotbalové ligy v Dortmundu patrně kvůli zranění vystřídat už ve 20. minutě a navíc mu rozhodčí neuznali gól. Jeho tým pak navzdory vedení prohrál 2:4. Stuttgart po obratu a hattricku Serhoua Guirassyho zdolal doma Wolfsburg 3:1 a dostal se do čela neúplné tabulky. Za hosty hrál od 79. minuty záložník Václav Černý. Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem zvítězil gólem z nastavení 3:2 v Brémách, za které nastoupil brankář Jiří Pavlenka.

Úřadujícího německého vicemistra Dortmund poslal do vedení v sedmé minutě Füllkrug, s bleskovou odpovědí ale přispěchal Gosens. V 18. minutě si Král naběhl na Trimmelův centr a hlavou skóroval. Situaci ale několik minut přezkoumával videorozhodčí, který nakonec odhalil těsný ofsajd. Mezitím pětadvacetiletý Král vystřídal. Český reprezentant nechybí v nominaci na říjnové kvalifikační zápasy s Albánií a Faerskými ostrovy o postup na mistrovství Evropy, které jsou na programu příští týden.

Borussia následně dala gól, jenže Füllkrugova trefa rovněž kvůli postavení mimo hru neplatila. Po půlhodině hry dokonal obrat hostů z penalty Bonucci, po změně stran ale BVB udeřil třikrát. Brankmi ve 49. a 54. minutě otočili výsledek Schlotterbeck a střídající Brandt, pojistku přidal Ryerson.

Vestfálský celek zůstává spolu s Leverkusenem a obhájcem titulu Bayernem Mnichov neporažen, jeho soupeři odehráli o zápas méně. Naopak Union po páté ligové prohře za sebou klesl až na 13. příčku, v součtu s Ligou mistrů dokonce prohrál posledních sedm soutěžních duelů.

Wolfsburg ve Stuttgartu vedl po první půli po brance Gerhardta, od 67. do 82. minuty ale třikrát skóroval Guirassy, první zásah zaznamenal z penalty. Guinejský útočník nasázel v bundesligovém ročníku už 13 gólů, což je po sedmi kolech historický rekord soutěže, a tabulku kanonýrů vede o pět branek před Kanem z Bayernu.

Augsburg doma podlehl 1:2 nováčkovi z Darmstadtu, který vyhrál druhý zápas po sobě. Domácí brankář Tomáš Koubek zůstal opět pouze na lavičce a stále čeká na premiérový soutěžní start v sezoně.

Lipsko doma remizovalo s Bochumí bez branek a nespravilo si náladu po středeční porážce 1:3 v Lize mistrů s obhájcem trofeje Manchesterem City. Bochum v bundesligovém ročníku spolu s Mohučí a Kolínem nad Rýnem stále nezvítězila.

Přestřelku v Brémách otevřel v osmé minutě hostující Beier. Werder rychle odpověděl zásluhou Schmida, ale ještě do pauzy Hoffenheimu vrátil náskok Prömel. V první minutě nastavení podruhé vyrovnal Stage. Jenže vzápětí Pavlenka inkasoval potřetí, když ho překonal další střídající hráč Bülter. Vítěznou akci rozjel Kadeřábek dlouhým autovým vhazováním. Hoffenheim se posunul na čtvrtou pozici, Werder je čtrnáctý.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Augsburg - Darmstadt 1:2
Branky: 86. Demirovič - 51. Skarke, 70. Kempe z pen.

Dortmund - Union Berlín 4:2
Branky: 7. Füllkrug, 49. Schlotterbeck, 54. Brandt, 71. Ryerson - 9. Gosens, 31. Bonucci z pen.

Lipsko - Bochum 0:0

Stuttgart - Wolfsburg 3:1
Branky: 67. z pen., 78. a 82. Guirassy - 34. Gerhardt

Brémy - Hoffenheim 2:3
Branky: 16. Schmid, 90.+1 Stage - 8. Beier, 29. Prömel, 90.+2 Bütler

1. Leverkusen 31 25 6 0 77:22 81
2. Bayern 31 22 3 6 89:38 69
3. Stuttgart 31 20 4 7 70:38 64