31. července 2016 • 04:30

Odehráli jsme to důstojně, těšilo Vrbu po remíze 0:0. S Anži myslí vysoko

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český trenér Pavel Vrba získal v ruské lize první bod. Jeho Anži Machačkala hrál doma s úřadujícími mistry z CSKA Moskva 0:0 v prvním kole ruské nejvyšší soutěže a bývalý trenér české reprezentace rozdával pochvaly na všechny strany. „Hráli jsme na maximum našich možností. Odehráli jsme to důstojně,“ hlásil po utkání. Zároveň děkoval příznivcům za podporu. „Klobouk dolů před fanoušky, ukázali, že stojí za klubem,“ dodal Vrba.Velké plány a velké očekávání, jak Vrba oživí dagestánský klub Anži Machačkala, provázela start českého trenéra v ruské nejvyšší soutěži. A on nepropadl. S úřadujícími šampiony jeho tým uhrál bod za bezbrankovou plichtu.

„Byl to těžký zápas. Všichni víme o kvalitě hráčů, co proti nám nastoupili, stejně jako o kvalitách celého CSKA. Proto si myslím, že jsme to odehráli na hranici našich možností a velmi slušně,“ komentoval utkání kouč.

Ten po nástupu sliboval, že Anži promění ve Viktorii Plzeň ruské ligy a bude fanoušky bavit útočným fotbalem. Jenže proti šampionům se Machačkala soustředila především na defenzivu, i když dokázala trefit břevno. Fanoušci podle Vrby byli s výsledkem spokojení.

„Chci jim moc poděkovat. Klobouk dolů před nimi,“ pochvaloval si podporu z hlediště. „Ani jsem nečekal, že jich přijde tolik. Ale oni dokázali, že stojí za týmem a to je moc dobře. Já můžu být klidný, stadion nikdy nezůstane prázdný,“ dodal.

Nerozhodný výsledek s CSKA Moskva bere Vrba jako povzbuzení do další práce, nicméně by si dokázal představit ještě další posílení jeho týmu.

„Chtěl bych nové hráče. Máme čtyři zraněné fotbalisty, takže by to chtělo určité doplnění. Ale jak to bude, to je spíš otázka na vedení klubu,“ prohlásil český trenér. Zároveň naznačil, že v Česku nejspíš posily hledat nebude. „Myslím, že máme málo ruských hráčů. Stálo by za to nějakého do klubu získat.“

Bez ohledu na stav kádru si Vrba stojí za svým, že chce fanoušky bavit dobrým fotbalem a přilákat jich na stadion víc.

„Samozřejmě nás zajímají přední příčky tabulky,“ usmál se povzbuzený remízou s CSKA Moskva. S týmem se před domácími zápasy bude připravovat v Machačkale, k zápasům ven bude vyrážet z Moskvy.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze