Finále Poháru osvoboditelů odloženo na neurčito. Nechceme výmluvy, řekl šéf | iSport.cz
25. listopadu 2018 • 18:52

Finále Poháru osvoboditelů odloženo na neurčito. Nechceme výmluvy, řekl šéf

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odveta finále fotbalového Poháru osvoboditelů byla odložena na neurčito. Po sobotním útoku fanoušků River Plate na autobus Bocy Juniors krátce před zápasem bylo utkání přeloženo na dnešek. Po žádosti zástupců Bocy o další odklad vedení jihoamerického fotbalu zhruba tři hodiny před plánovaným výkopem rozhodlo, že se nebude hrát ani v neděli."Nechceme, aby se objevily nějaké výmluvy, že týmy neměly rovnocenné podmínky. Necháme oběma mužstvům čas na zotavení," uvedl šéf konfederace CONMEBOL Alejandro Domínguez v televizním rozhovoru.

V sobotu při příjezdu hostujícího týmu na stadion Monumental napadli fanoušci domácího River Plate autobus kameny, kterými rozbili okna. Do autobusu se navíc dostal slzný plyn. Některým hráčům se dostalo rozbité sklo do oka nebo je pořezalo, jiní se nadýchali plynu a zvraceli. Kapitán Bocy Pablo Pérez a mladý záložník Gonzalo Lamardo museli vyhledat ošetření v nemocnici.

Autobus Bocy Juniors napadli fanoušci rivalského River Plate
Autobus Bocy Juniors napadli fanoušci rivalského River Plate

První argentinské finále Poháru osvoboditelů, které proti sobě svedlo odvěké rivaly, mělo být velkým svátkem, ale místo toho se proměnilo v ostudu. Zastupitelé Buenos Aires navíc stadion River Plate uzavřeli kvůli překročení kapacity a ucpání východů. Po zaplacení pokuty může být zákaz zrušen.

Na stadion mohou jen fanoušci domácího týmu, kterých mělo dorazit 66 tisíc. Hosté již pět let z bezpečnostních důvodů na venkovní zápasy mezi oběma velkými argentinskými soky nesmějí.

První finálový zápas jihoamerické obdoby Ligy mistrů skončil 2:2. Také tento duel byl o jeden den odložen. Důvodem byl přívalový déšť, po kterém byl trávník na stadionu La Bombonera pod vodou.

 
Články odjinud


Články odjinud