Sadílkovo gesto. Poslal do aukce 15 tisíc, aby pomohl chlapci s rakovinou | iSport.cz
21. ledna 2019 • 20:45

Sadílkovo gesto. Poslal do aukce 15 tisíc, aby pomohl chlapci s rakovinou

TOP VIDEA
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili? DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devatenáctiletý český talent ve službách nizozemského PSV Eindhoven Michal Sadílek rozhodně nezapomněl na své rodiště. I když do Nizozemska přišel ze Slovácka už před více než třemi lety, na klub z Uherského Hradiště jednoznačně vzpomíná v dobrém, a rozhodl se charitativně pomoci čtyřletému Matýskovi prostřednictvím účasti v dražbě dresu svého bývalého spoluhráče z dorostu.Záložník Michal Sadílek odcházel do Nizozemska už v šestnácti letech jako jeden z největších talentů mládežnické akademie Slovácka. Za tu dobu stihl vstřelit svůj premiérový gól za PSV a nedávno byl povýšen trvale do prvního týmu.

Když však ještě nastupoval za tým z Uherského Hradiště, záda mu v několika zápasech kryl v brance Matouš Trmal. Současná brankářská jednička Slovácka, jež svými výkony v brance dokázala na podzim v české nejvyšší soutěži vychytat svému týmu cenné ligové výhry nad Baníkem a Spartou.

Slovácko se před několika dny rozhodlo na svém profilu vydražit právě Trmalův brankářský dres, výtěžek jde na boj s rakovinou. Získaná suma poputuje na pomoc čtyřletému Matýskovi, který podstupuje nákladnou chemoterapii, aby dokázal zákeřnou nemoc porazit.

A byl to právě Sadílek, kdo v neděli večer přihodil na dres svého bývalého spoluhráče částku 15 000 korun se slovy: „Doufám, že to Matýskovi pomůže.“ Chvíli po něm však přišla nabídka ještě o pět tisíc vyšší, výherci pak Sadílek pogratuloval.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud