Trenér Ajaxu v karanténě. Slavil narozeniny s bývalým reprezentantem | iSport.cz
6. března 2020 • 09:18

Trenér Ajaxu v karanténě. Slavil narozeniny s bývalým reprezentantem

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč může Slavia zvládnout odvetu lépe? Je Kolář nenahraditelný?
Za každou cenu chceme se Sönderjyske uspět, shodují se Guľa s Kopicem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení fotbalistů Ajaxu Amsterodam nařídilo asistentu trenéra Christianu Poulsenovi a dalším dvěma členům realizačního týmu karanténu kvůli obavám z nakažení koronavirem. Všichni tři se totiž nedávno setkali s bývalým dánským reprezentantem Thomasem Kahlenbergem, u kterého byla nákaza odhalena.Poulsen a dva fyzioterapeuti museli opustit mužstvo poté, co se s Kahlenbergem o víkendu potkali na oslavě Poulsenových 40. narozenin. "Nemají žádné příznaky, a pokud to tak zůstane, příští týden se vrátí k týmu," citovala nizozemská média mluvčího amsterodamského klubu.

V karanténě je také 16 členů dánských klubů Bröndby Kodaň a Lyngby, jejichž ligový zápas Kahlenberg navštívil po návratu z Nizozemska, kde se nakazil. Lékaři u něj nákazu koronavirem, který si celosvětově vyžádal přes tři tisíce obětí, zjistili až poté ve čtvrtek.

Oba kluby spolupracují s úřady, aby daly dohromady seznam lidí, kteří přišli na zápase s Kahlenbergem do kontaktu. Z Bröndby museli do karantény například generální manažer Ole Palma, obránce Joel Kabongo a asistent trenéra Martin Retov. Z Lyngby skončili v karanténě tři hráči.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud