Autor: rjm, ČTK
0
Satoranský o svém přínosu. Už dekádu klíčový hráč, dodal Balvín
Soukalová s hvězdami. Květiny pro Wiererovou, Bö vysekl kompliment

ŠPANĚLSKÁ LIGA, SOUHRN VÝSLEDKŮ 31. KOLA | Fotbalisté Barcelony vyhráli sobotní derby na půdě Espanyolu 1:0. Tři body zajistil favoritovi Argentinec Lionel Messi proměněnou penaltou chvíli před koncem. Barcelona vedla pár hodin ligu, ale pak ji sesadilo Atlético Madrid po výhře v Bilbau. Třetí Real Madrid doma deklasoval Vallecano 5:0.

První poločas barcelonského derby nabídl množství šancí. Na straně Espanyolu se dvakrát do slibného zakončení dostal útočník Pizzi, za konkurenční FC mohli skórovat Neymar nebo Messi.

V druhé půli převzali svěřenci trenéra Gerarda Martina iniciativu, jediný gól zápasu však padl až z pokutového kopu v 77. minutě, který byl nařízen po ruce obránce Javiho Lópeze. Exekuce se ujal Messi a po střele doprostřed branky si připsal svoji 23. trefu v sezoně.

Espanyol již zareagovat nedokázal, v 83. minutě navíc dostal červenou kartu gólman Kiko Casilla, který hrál rukou mimo šestnáctku. Domácí již předtím využili všechna tři střídání, takže do branky se musel postavit bek López. S nezvyklou rolí si poradil statečně a předvedl dva úspěšné zákroky.

Real Madrid přivítal třinácté Vallecano a potvrdil roli favorita. V 15. minutě se po přihrávce Garetha Balea trefil Cristiano Ronaldo, jenž skóroval v šestém zápase v řadě. Portugalec má v této sezoně na kontě již 28 gólů a tabulku střelců vede o tři branky před Costou z Atlética.

V 55. minutě přiťukl v pokutovém území Ronaldo Danielu Carvajalovi a ten si zapsal vůbec první gól v nejvyšší španělské soutěži. Hned poté se do velké šance dostal hostující středopolař Saúl Ňíguez, hlavou však trefil pouze tyč.

Gareth Bale se pak prosadil hned dvakrát. Nejprve ho v 68. minutě přihrávkou přesně našel Ángel di María, o dvě minuty později pak Bale s míčem přeběhl téměř celé hřiště a nekompromisně zakončil k levé tyči. Na konečných 5:0 upravil střídající Álvaro Morata.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:
Espanyol Barcelona - FC Barcelona 0:1
Branka: 77. Messi z pen.

Vigo - FC Sevilla 1:0
Branka: 87. Nolito z pen.

Bilbao - Atlético Madrid 1:2
Branky: 6. Muniain - 22. Costa, 55. Koke)

Real Madrid - Vallecano 5:0
Branky: 68. a 70. Bale, 15. Ronaldo, 55. Carvajal, 78. Morata.

Valencie - Getafe 1:3
Branky: 6. Vargas - 25. Lafita, 27. Marica, 88. León.

Hosté: 77. Messi

Domácí: Casilla – H. Moreno (48. Sidnei), J. López, Fuentes, Colotto – V. Sánchez, David López, Simão (78. J. Córdoba), Stuani, Pizzi (66. Álex) – S. García (C).

Hosté: Pinto – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Xavi (C), Busquets, Fábregas (90. S. Roberto) – Pedro, Messi, Neymar (81. A. Sánchez).

Hosté: 22. D. Costa, 55. Koke

Domácí: Iraizoz – Iraola (C), San José, Laporte, Balenziaga – Susaeta (72. Guillermo Guillermo), Iturraspe, de Marcos (78. G. Toquero), M. Rico (82. B. Etxebarria), Muniain – Aduriz.

Hosté: Courtois – Torres Juanfran, Godín, Miranda, Filipe – J. Sosa (56. A. Turan), Gabi (C), M. Suárez, Koke – Raúl García (82. C. Rodríguez), D. Costa (90+1. David Villa).

Hosté:

Domácí: Diego López – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrão – Illarramendi (62. Isco), Alonso, di María (70. Casemiro) – Bale, Benzema (73. Á. Morata), Ronaldo.

Hosté: Rubén – Arbilla, B. López, Castro, Rat – Rochina (25. José Carlos), Trashorras, Bueno (59. J. Viera), Ñíguez, Falqué – Larrivey (70. S. Longo).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.