Barcelona vyhrála a je blíž k titulu. Real a Atlético mají pouze bod

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

ŠPANĚLSKÁ LIGA - SOUHRN 36. KOLA | Fotbalisté Granady vyhráli doma nad Córdobou 2:0. Stejným poměrem vyhrála i Barcelona nad Ralem Sociedad a udělala další krok k titulu. Boj o první místo si hodně zkomplikoval Real Madrid, když doma remizoval s Valencií 2:2 a nezvládl tak reagovat na předchozí vítězství Barcelony. Ta má nyní v čele tabulky náskok čtyř bodů.

Barcelonu v prvním poločase trápilo špatné proměňování šancí a také výborný brankář Rulli. Ztroskotali na něm Messi i Piqué, v dalších šancích neuspěli ani Suárez, Rafinha nebo Dani Alves. Hned po pěti minutách druhé půle ale domácí publikum uklidnil Neymar, který se prosadil v šestém utkání ve všech soutěžích v řadě. Brazilský útočník hlavou doklepl do brány tečovaný centr Messiho.

Definitivní podobu výsledku dal pět minut před koncem střídající Pedro, který míč poslal do brány krásnými nůžkami.

Granada porazila 2:0 Córdobu a po druhé výhře za sebou dál živí naději na záchranu. Od Eibaru, kterému patří nesestupová sedmnáctá příčka, ji nyní dělí jen horší skóre. Naopak Córdoba, která utkání dohrávala po dvou červených kartách v devíti, už naději na záchranu ztratila v předchozích zápasech.

Real Madrid doma určitě myslel na tři body, jenže Valencie je na čtvrtém místě, z nějž se jde do předkola Ligy mistrů. A tak na hřišti Bílého baletu srdnatě vzdorovala. Navíc jí báječně vyšel první poločas, kdy se dostala do vedení o dva góly. A co víc, přežila i penaltový trest, když selhal tradiční exekutor a bombarďák Cristiano Ronaldo.

Ani výrazné manko ale Real nezabrzdilo ve snaze poprat se o lepší výsledek a po pauze se madridský celek dočkal odměny. Po necelé hodině hry snížil Pepe, aby chvíli před koncem vyrovnal Isco. Favorit měl převahu, soupeře celkově hodně přestřílel (24:12), ale další branka už nepadla, proto se může Valencie radovat z remízy.

Atlético remizovalo s Levante

Fotbalisté Atlética Madrid remizovali ve španělské lize na hřišti Levante 2:2. Na třetím místě mají svěřenci trenéra Simeoneho dvě kola před koncem náskok čtyř bodů na Valencii.

Levante sice dvakrát vedlo, k překvapivému vítězství ale celek z Valencie zápas nedotáhl. Ve 32. minutě otevřel skóre Barral, s 11 góly nejlepší střelec domácích. Už o tři minuty později ale vyrovnal Siqueira, pro kterého to byla první trefa v dresu Atlética.

V druhém poločase Uche znovu přiblížil Levante k úspěchu, alespoň bod pro hosty zachránil deset minut před koncem střídající Torres hlavičkou po Kokeho centru od rohového praporku. Atlético prodloužilo svoji sérii bez porážky v lize na 13 zápasů.

Sevilla nevyužila šanci přiblížit se čtvrté Valencii na rozdíl jediného bodu, neboť na hřišti Celty Vigo pouze remizovala 1:1. Andaluský celek neudržel vedení, které mu zařídil v osmé minutě Gameiro, v druhém poločase vyrovnal z penalty Mina.