SESTŘIHY: Výhru Realu vystřelil Ceballos, Barceloně pomohly vlastní góly

Autor: ČTK, ČTK, iSport.cz, iSport.cz
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Ve šlágru šestého kola španělské ligy fotbalisté Atlética Madrid porazili 2:0 Sevillu a posunuli se na druhé místo tabulky. Andalusané inkasovali poprvé od úvodního kola a přišli o neporazitelnost. Tu si naopak udržel madridský klub. Barcelona i díky dvěma vlastním gólům zvítězila na hřišti Girony 3:0 a v čele tabulky má čtyřbodový náskok. Real Madrid vyhrál na hřišti předposledního Alavésu 2:1. Obě branky "Bílého baletu" dal jednadvacetiletý záložník Daniel Ceballos.

MATCH OVERVIEW LEGACY

SESTŘIH La Ligy: Real Sociedad - Valencia 2:3

SESTŘIH La Ligy: Eibar - Celta Vigo 0:4

Fotbalisté Villarrealu utrpěli debakl 0:4 na půdě Getafe. Jeden ze soupeřů pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy prohrál po třech zápasech a propadl se do druhé poloviny tabulky. "Žlutá ponorka" inkasovala třikrát ze vzduchu. Dvakrát se hlavou prosadil Ángel Rodríguez - nejprve v 53. minutě po rohovém kopu otevřel skóre a v nastaveném čase pak zpečetil na konečných 4:0 po centru ze standardní situace. Jednu přesnou hlavičku přidal v 67. minutě Bergara, Molinův gól z 64. minuty padl po hrubé chybě stopera Semeda.

SESTŘIH La Ligy: Getafe - Villarreal 4:0

SESTŘIH La Ligy: Espanyol - La Coruňa 4:1

Real vyrovnal barcelonský rekord v počtu vyhraných venkovních utkání po sobě. Za dvanáctým vítězstvím "Bílý balet" vedl Ceballos, který v desáté minutě poslal hosty do vedení. O půl hodiny později sice domácí vyrovnali zásluhou Garcíovy hlavičky, ještě do poločasu ale dal rozhodující branku Ceballos, k němuž míč vyrazil domácí gólman Pacheco.

Alavés se tak sice dočkal první vstřelené branky v sezoně, ani po šestém kole však nemá na kontě jediný bod. Real se posunul na čtvrté místo a ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu, jež má večerní zápas na hřišti Girony k dobru.

SESTŘIH La Ligy: Deportivo Alavés - Real Madrid 1:2. Výhru vystřelil mladíček Ceballos

V úvodním dějství branka nepadla, oba týmy ale byly zásahu blízko. Střely Sarabii i domácího obránce Luise ale skončily na brankové konstrukci. Hned po přestávce Atlético otevřelo skóre, když Carrasco udělal kličku gólmanu Ricovi a zakončil do odkryté branky. Dvacet minut před koncem definitivně rozhodl Griezmann .

SESTŘIH La Ligy: Atlético Madrid - Sevilla 2:0

Barceloně k výhře v historicky prvním ligovém vzájemném zápase s Gironou výrazně pomohli domácí hráči. V 17. minutě si Albovu střelu do vlastní branky srazil Aday a krátce po změně stran jej nešťastně napodobil Iraizoz. Až dvacet minut před koncem se prosadil i barcelonský hráč, uruguayský kanonýr Luis Suárez stylově oslavil 100. ligový duel v dresu "Blaugranas".

Girona počtvrté v řadě neskórovala, Barcelona naopak udržela stoprocentní bodový zisk. Na hlavního rivala z Realu má stále k dobru sedm bodů.

SESTŘIH La Ligy: Girona - Barcelona 0:3. Rozhodly vlastní góly

SESTŘIH La Ligy: Malaga - Athletic Bilbao 3:3

Antoine Griezmann a Yannick Carrasco vystřelili výhru Atlétika nad Sevillou

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.