15. ledna 2018 • 07:38

SESTŘIHY: Barcelona otočila se Sociedadem, Real na ni ztrácí 19 bodů

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Barcelony otočili zápas 19. kola španělské ligy na hřišti San Sebastianu a zvítězili 4:2. V čele tabulky mají znovu náskok devíti bodů. Na stadionu Anoeta se katalánskému velkoklubu podařilo v lize vyhrát poprvé od května 2007.

Domácí: 12. José, 34. Juanmi

Hosté: 39. Paulinho, 51. L. Suárez, 72. L. Suárez, 85. Messi

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, Rodrigues – Prieto (C) (78. Januzaj), Illarramendi, Zurutuza (56. Zubeldia) – Canales, José, Juanmi (59. Oyarzabal).

Hosté: ter Stegen – Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets, A. Gomes (80. Digne) – Paulinho (65. O. Dembèlé) – Messi (C), L. Suárez (90. Denis Suárez).

Domácí: Januzaj, Agirretxe, Zubeldia, Toño, Elustondo, Oyarzabal, Gorosabel

Hosté: Iniesta, Suárez, Dembèlé, Cillessen, Digne, Mascherano, Vidal

Domácí: Illarramendi, Oyarzabal

Hosté: Roberto, Piqué

González – Becerril, Rubio

Anoeta (San Sebastián)

Barcelona přitom po 34 minutách prohrávala už o dvě branky. V 11. minutě otevřel skóre po centru Xabiho Prieta hlavou Willian José, s osmi góly nejlepší střelec San Sebastianu. Na 2:0 zvýšil po Canalesově precizním centru za obranu Juanmi. Ještě do přestávky ale snížil Paulinho, kterému před branku předložil míč Luis Suárez.

A právě uruguayský kanonýr předvedl po návratu na hřiště parádní technickou střelu, kterou přeloboval gólmana Rulliho a vyrovnal. Dvacet minut před koncem bývalý útočník Liverpoolu či Ajaxu Amsterodam po hrubé chybě domácí obrany dokonal obrat a oslavil 13. gól v sezoně. Suárezovi se povedlo skórovat v šesti ligových duelech po sobě.

Definitivní pojistku přidal v závěru z přímého kopu Messi. Argentinská hvězda dala 366. gól v La Lize a překonala rekord Gerda Müllera v počtu vstřelených branek v jedné z pěti elitních evropských soutěží. Barcelona zůstává jediným neporaženým týmem La Ligy. Posledních pět duelů vyhrála se skóre 16:2.

SESTŘIH LA LIGY: Real Sociedad - Barcelona 2:4. Skvělý obrat! Messi vymetl šibenici z přímáku

Domácí:

Hosté: 87. Fornals

Domácí: Navas – Carvajal, Varane, Nacho Fernández, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – Bale (70. Asensio), Isco (70. L. Vázquez), Ronaldo.

Hosté: Asenjo – M. Gaspar, Álvaro González, Bonera, J. Costa – Castillejo (83. Antonio Rukavina), Hernández, Trigueros – Raba (46. Čeryšev), Fornals, Bacca (76. Ünal).

63.403 diváků

Real měl sice víc ze hry a vypískaný Cristiano Ronaldo trefil z přímého kopu v prvním poločase břevno, ale o výhře Villarrealu rozhodl tři minuty před koncem Pablo Fornals. Madridský celek natáhl ligovou sérii bez vítězství na tři zápasy a opět se zvýšil tlak na trenéra Zinédina Zidana.

Bílý balet dělí od třetí Valencie pět bodů, na druhé Atlético Madrid ztrácí Zidanův výběr další dva, ale městský rival ještě dnes nastoupí proti Eibaru. Narůst může i šestnáctibodová ztráta Realu na vedoucí Barcelonu, která proti San Sebastianu nastoupí v neděli.

SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Villarreal 0:1

Domácí: 73. Cala

Hosté:

Domácí: E. Martínez – Damián Suárez, Bruno González, Cala, Antunes – Portillo, Fajr, Arambarri, Ndiaye (61. Á. Rodríguez) – Šibasaki (83. Mora), J. Molina (90+3. Pacheco).

Hosté: Roberto – Rosales, L. Hernández, Miquel, Ricca – Iturra (76. Bueno), Recio – Keko (70. Peñaranda), Adrián González, Castro (81. Mula) – En-Nesyri.

SESTŘIH LA LIGY: Getafe - Málaga 1:0

Domácí: 25. Stuani, 58. Olunga, 64. B. García, 71. Olunga, 74. Portugués, 79. Olunga

Hosté:

Domácí: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Aday, Pons (78. Aleix Garcia), Granell (C), Mojica – Portugués (77. Douglas Luiz), B. García – Stuani (46. Olunga).

Hosté: Lizoain – Navarro, David García (C), Gálvez, Momo (87. Tana) – Peňalba, J. Castellano (65. Halilović) – Jairo (87. V. Gómez), Viera, Toledo – Calleri.

Hosté: 27. Gameiro

Domácí: Dmitrović – Capa, P. Oliveira, Ramis, Ángel – Alejo (46. Orellana), Jordán (73. Diop), Dani García, Inuj – Charles (65. Kike García), Enrich.

Hosté: Oblak – Vrsaljko, J. Giménez, Godín, Lucas Hernández – Á. Correa (55. Ferreira-Carrasco), Partey, Saúl Ñíguez, Koke – Gameiro (69. Augusto Fernández), Griezmann (77. F. Torres).

Domácí: Escalante, Diop, Lombán, García, Orellana, Riesgo, Peña

Hosté: Moyà, Ferreira-Carrasco, Fernández, Torres, Juanfran, Vitolo

Domácí: Alejo, Ramis

Hosté: Godín

Druhé Atlético Madrid si naopak poradilo 1:0 se sedmým Eibarem a na vedoucí Barcelonu, která má však k dobru nedělní duel se San Sebastianem, ztrácí šest bodů. Od třetí Valencie ho dělí dva a od čtvrtého městského rivala Realu už deset bodů.

SESTŘIH LA LIGY: Eibar - Atlético Madrid 0:1

Domácí: 88. Andone

Hosté: 37. Guedes, 64. Rodrigo

Domácí: R. Martínez – Juanfran, Albentosa, Sidnei, Luisinho – C. Borges (52. Çolak), Mosquera (C) (70. Valverde), Guilherme – Adrián López, Andone, Pérez Martínez.

Hosté: Neto – Vezo, Gabriel, Garay, Gayá – Nemanja Maksimović, Coquelin (83. Montoya), Parejo (C), Guedes – Rodrigo (81. Zaza), S. Mina (73. Vietto).

Hosté: 37. Sisto

Domácí: Olazábal – Coke, Postigo, Suárez Pier, Luna – Lerma, Doukouré (84. E. Bardi) – Ivi (79. Nano), Campaña (46. Jason), Morales (C) – E. Boateng.

Hosté: Blanco – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, J. Castro – Wass (72. Radoja), Lobotka, P. Hernández – Aspas, Gómez (87. Sergi Gómez), Sisto (81. Jozabed).

Hosté:

Domácí: Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – I. Gómez (90. Sobrino), Pina, García, Pedraza – Munir (85. Wakaso), Guidetti (75. H. Pérez).

Hosté: S. Rico – Mercado (84. Corchia), Kjaer, Lenglet, Carole – Geis (62. Sarabia), Pizarro – Navas (73. Muriel), Banega, Nolito – Ben Yedder.

Hosté: 36. I. Williams

Domácí: Pau López – Javi López (62. Navarro), Ó. Duarte, Hermoso, Caricol – Granero, V. Sánchez, Darder – Baptistão (87. Melendo), G. Moreno, Jurado (52. Vilà).

Hosté: Herrerín – Lekue, Núñez, Laporte, Saborit – M. Rico, Iturraspe – I. Williams, Raúl García (90. Etxebarria), Susaeta (84. I. Córdoba) – Aduriz (73. Merino).

Hosté: 44. Gumbau, 71. Eraso

Domácí: Adán – Guerrero (90+1. Tosca), Javi García, Amat, Durmisi – Ruiz, Guardado, Boudebouz (65. Camarasa) – Joaquín (C), León (75. Rubén Castro), Tello.

Hosté: Cuéllar – Zaldúa, Bustinza (C), dos Santos (24. Mantovani), Carnero García – Brašanac (62. Gabriel), Gumbau – Omar (85. Beauvue), Eraso, N. Amrabat – Guerrero.

Domácí: Giménez, Camarasa, Nahuel, Tosca, Castro, Narváez, Firpo

Hosté: Champagne, Mantovani, Gabriel, Beauvue, Rico, Naranjo, Pérez

Domácí: Boudebouz, Durmisi

Hosté: Eraso, Cuéllar, Gumbau