SESTŘIHY: Villarreal těsně udolal Valencii, Atlético doma padlo | iSport.cz
6. května 2018 • 18:37

SESTŘIHY: Villarreal těsně udolal Valencii, Atlético doma padlo

Kapitán Villarrealu Mario Gaspar rozhodl duel proti Valencii
Těžký soupeř. Souček žene tým dopředu, chválil slávisty trenér Barcelony Valverde Těžký soupeř. Souček žene tým dopředu, chválil slávisty trenér Barcelony Valverde
Kladno - Kometa Brno: Jágr s Plekancem se před začátkem zápasu hecovali během focení Kladno - Kometa Brno: Jágr s Plekancem se před začátkem zápasu hecovali během focení

Fotbalisté mistrovské Barcelony dvakrát ztratili vedení a remizovali ve šlágru španělské ligy s Realem Madrid 2:2. I po 36. kole udrželi neporazitelnost. Atlético Madrid překvapivě podlehlo Espaňolu Barcelona 0:2 a zkomplikovalo si boj o druhou pozici. Třetí Real ztrácí na městského rivala tři body a má zápas k dobru. Atlético na svém stadionu prohrálo poprvé v sezoně, gól na něm inkasovalo po osmi zápasech. Villarreal porazil v na svém hřišti Valencii 1:0. Další pohárový aspirant Betis Sevilla prohrál v Bilbau 0:2 a skončila jeho osmizápasová série neporazitelnosti.

Barcelona - Real Madrid 2:2

Branky: 10. L. Suárez, 52. Messi - 14. Ronaldo, 72. Bale

Barcelona se dostala proti Realu do vedení v desáté minutě. Roberto po povedené kombinaci nacentroval z pravé strany a Luis Suárez se z voleje trefil do protipohybu gólmana Navase.

O čtyři minuty později však Real vyrovnal. Kroos přihrál na vzdálenější tyč Benzemovi, ten hlavou poslal míč před branku a Ronaldo se v běhu nemýlil. Portugalská hvězda 18. soutěžním gólem v El Clásicu dorovnala klubový rekord Alfreda di Stéfana.

V 27. minutě mohl Ronaldo přidat další zásah, včas proti němu ale vyběhl Ter Stegen. O minutu později držitel Zlatého míče jen těsně minul branku, neuspěl ani po Marcelově centru. V závěru poločasu poslal na druhé straně dobrou přihrávku za obranu Coutinho, proti Messimu ale včas zasáhl Navas.

Vyhrocený konec úvodního dějství přinesl množství žlutých a nakonec i červenou kartu poté, co Roberto zasáhl Marcela. Šestadvacetiletý barcelonský odchovanec se stal prvním vyloučeným hráčem katalánského velkoklubu v domácím ligovém utkání od října 2015.

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona - Real Madrid 2:2

Do druhého dějství vstoupily oba týmy v pozměněné sestavě: Ronalda, který si při vstřelení gólu možná přivodil zranění, nahradil Asensio, na druhé straně Semedo nastoupil místo Coutinha. Lépe do hry vstoupili i přes oslabení domácí. Po Suárezově přihrávce si Messi poradil s obránci Realu a zakončil přesně k tyči.

V 58. minutě hřiště opustil také Iniesta, který odehrál 38. a zároveň poslední El Clásico v kariéře, neboť po sezoně odejde z Barcelony. Dvacet minut před koncem do rychlého brejku utekl Messi, Navas si ale s jeho pokusem tentokrát poradil.

Skóre se však změnilo na druhé straně, když se po Asensiově přihrávce střelou z první přesně trefil Bale a oslavil premiérový ligový gól proti Barceloně. V 82. minutě mohl domácím vedení vrátit argentinský kanonýr Messi, nejprve ale technickou střelou těsně minul a v další šanci se zaskvěl Navas.

Domácí: 10. L. Suárez, 53. Messi

Hosté: 15. Ronaldo, 73. Bale

Domácí: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho (46. Semedo), Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (58. Paulinho) – Messi, L. Suárez (90+2. Alcácer).

Hosté: Navas – Nacho Fernández (68. L. Vázquez), Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos (85. Kovačić) – Bale, Benzema, Ronaldo (46. Asensio).

Branky: 53. Melendo, 77. Baptistao

Finalista Evropské ligy nečekaně proti Espaňolu tahal za kratší konec provazu. Už v prvním poločase byl katalánský celek blízko brance, Morenovu střelu ale gólman Oblak vyrazil na tyč. Po změně stran ale už skóroval tečovanou střelou Melendo a v závěru pojistil tříbodový zisk hostů Baptistao. Espaňol vyhrál obě utkání proti Atlétiku v ligové sezoně, což se mu povedlo teprve počtvrté v historii.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Espanyol 0:2

Domácí:

Hosté: 53. Savić (vl.), 77. Baptistão

Domácí: Oblak – Savić, J. Giménez, Lucas Hernández – Vrsaljko, Partey, Koke (46. Saúl Ñíguez), Luís (65. Gabi) – F. Torres, Vitolo (26. Sané), Gameiro.

Hosté: Pau López – Javi López, David López, Naldo, Vilà – Ca. Sánchez, V. Sánchez – Baptistão, Darder (72. Roca), Melendo (78. Sergio García) – G. Moreno (83. Jurado).

Branka: 86. Gaspar

Ve Villarrealu ve vyrovnaném duelu dvou týmů z horní části tabulky se zaskvěli oba brankáři. Domácí Asenjo nejvíce v prvním poločase při úniku Miny, na druhé straně Neto vychytal Baccu. Nakonec přece jen valencijský brankář kapituloval, v 86. minutě ho překonal hlavou po standardní situaci kapitán "Žluté ponorky" Gaspar. Valencie zůstala čtvrtá, Villareal je šestý.

SESTŘIH LA LIGY: Villarreal - Valencia 1:0

Domácí: 86. M. Gaspar

Hosté:

Domácí: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Antonio Rukavina (46. J. Costa) – Hernández, Trigueros – Castillejo, Raba (83. N. Sansone), Čeryšev (67. Fornals) – Bacca.

Hosté: Neto – Vezo, Garay, Gabriel, Gayá – Soler (71. Torres), Parejo (C), Kondogbia, Guedes (81. Pereira) – S. Mina (67. Vietto), Rodrigo.

Branky: 76. Muniain, 90.+2 Aduriz

Bilbao nastřelilo v prvním poločase dvakrát břevno a gólů se dočkalo až v závěru zápasu. V 76. minutě si naběhl na zadní tyč Muniain a hlavou poslal míč do odkryté brány. V nastaveném čase pojistil domácím tři body Aduriz.

SESTŘIH LA LIGY: Athletic Bilbao - Real Betis 2:0

Domácí: 76. Muniain, 90+2. Aduriz

Hosté:

Domácí: Arrizabalaga – Núñez, Yeray, I. Martínez, Saborit (73. I. Córdoba) – Etxebarria (62. Iturraspe), M. Rico – I. Williams, Muniain (C) (83. Susaeta), Lekue – Aduriz.

Hosté: Pedro López – Tello, Amat, Bartra, Firpo (20. Camarasa), Durmisi – Ruiz, Javi García, Joaquín (C) (74. Boudebouz) – A. Sanabria (63. Rubén Castro), Morón.

Branky: 13. Gómez - 90.+1 Pérez

Galicijské derby začalo lépe pro domácí Vigo. Ve 13. minutě zakončil přesně hlavou Gómez, jenž v základní sestavě nahradil na hrotu útoku zraněného kanonýra Aspase. Už jistý sestupující La Coruňa vyrovnala v 92. minutě, po dlouhém autu se prosadil ve vápně Pérez.

SESTŘIH LA LIGY: Celta Vigo - La Coruňa 1:1

Domácí: 13. Gómez

Hosté: 90+1. Lucas

Domácí: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Lobotka, Wass (90. Roncaglia), Jozabed – Méndez (77. P. Hernández), Gómez (63. Boyé), Sisto.

Hosté: R. Martínez – Juanfran, Albentosa, Schär, Luisinho – C. Borges, Guilherme, Krohn-Dehli (75. Andone) – Çolak (46. Valverde) – Adrián López (61. Valle), Lucas.

Hosté: 3. García, 68. Demirović, 70. I. Gómez

Domácí: Prieto – Rosales, L. Hernández, Miquel, González – Rolán (82. Bueno), Lacen (65. Iturra), Adrián González, Lestienne – En-Nesyri, Id. Brown (46. Bastón).

Hosté: Pacheco – Alexis, Ely, Maripán, Diéguez (46. Martín) – D. Torres, García, I. Gómez, Demirović – Guidetti (75. Wakaso), H. Pérez (62. Burgui).

Hosté: 88. Á. Rodríguez

Domácí: Chichizola – Míchel, Gálvez, Navarro, Aguirregaray – Gil (71. Jairo), Etebo, Aquilani (61. J. Castellano), Halilović – Calleri, Ezekiel (61. Expósito).

Hosté: Guaita – Redondo, Dakonam, Alba (62. Rubio), Antunes – Portillo, Šibasaki, Barriuso, Ndiaye (78. Ndockyt) – Á. Rodríguez, Rémy (63. J. Molina).

Hosté: 9. Kike García, 38. Kike García, 80. Jordán, 89. Inuj

Domácí: Bono – Alcalá, Juanpe, Muniesa (79. Lozano) – Aday, Timor (67. Aleix Garcia), Granell (C), Mojica – Portugués, B. García – Stuani.

Hosté: Riesgo – Peña, P. Oliveira, Lombán, Ángel – Diop, Dani García (C) – León (30. Alejo, 69. Jordán), Orellana (86. Escalante), Inuj – Kike García.

Hosté:

Domácí: Soria – Layún, Mercado, Lenglet, Escudero – N'Zonzi, Roque (79. Geis) – Sarabia (88. F. Vázquez), Banega, Nolito (69. Correa) – Sandro Ramírez.

Hosté: Moyà – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, de la Bella – Illarramendi, Zurutuza – Januzaj (68. Juanmi), Canales, Oyarzabal (81. Bautista) – José.

Domácí: Rico, Ben Yedder, Correa, Geis, Muriel, Pareja, Vázquez

Hosté: Rulli, Zubeldia, Moreno, Juanmi, Rodrigues, Bautista, Gorosabel

Domácí: Layún, Banega, Sarabia, Mercado

Hosté: Zurutuza