SESTŘIHY: Villarreal těsně udolal Valencii, Atlético doma padlo

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté mistrovské Barcelony dvakrát ztratili vedení a remizovali ve šlágru španělské ligy s Realem Madrid 2:2. I po 36. kole udrželi neporazitelnost. Atlético Madrid překvapivě podlehlo Espaňolu Barcelona 0:2 a zkomplikovalo si boj o druhou pozici. Třetí Real ztrácí na městského rivala tři body a má zápas k dobru. Atlético na svém stadionu prohrálo poprvé v sezoně, gól na něm inkasovalo po osmi zápasech. Villarreal porazil v na svém hřišti Valencii 1:0. Další pohárový aspirant Betis Sevilla prohrál v Bilbau 0:2 a skončila jeho osmizápasová série neporazitelnosti.

Barcelona - Real Madrid 2:2

Branky: 10. L. Suárez, 52. Messi - 14. Ronaldo, 72. Bale

Barcelona se dostala proti Realu do vedení v desáté minutě. Roberto po povedené kombinaci nacentroval z pravé strany a Luis Suárez se z voleje trefil do protipohybu gólmana Navase.

O čtyři minuty později však Real vyrovnal. Kroos přihrál na vzdálenější tyč Benzemovi, ten hlavou poslal míč před branku a Ronaldo se v běhu nemýlil. Portugalská hvězda 18. soutěžním gólem v El Clásicu dorovnala klubový rekord Alfreda di Stéfana.

V 27. minutě mohl Ronaldo přidat další zásah, včas proti němu ale vyběhl Ter Stegen. O minutu později držitel Zlatého míče jen těsně minul branku, neuspěl ani po Marcelově centru. V závěru poločasu poslal na druhé straně dobrou přihrávku za obranu Coutinho, proti Messimu ale včas zasáhl Navas.

Vyhrocený konec úvodního dějství přinesl množství žlutých a nakonec i červenou kartu poté, co Roberto zasáhl Marcela. Šestadvacetiletý barcelonský odchovanec se stal prvním vyloučeným hráčem katalánského velkoklubu v domácím ligovém utkání od října 2015.

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona - Real Madrid 2:2

Do druhého dějství vstoupily oba týmy v pozměněné sestavě: Ronalda, který si při vstřelení gólu možná přivodil zranění, nahradil Asensio, na druhé straně Semedo nastoupil místo Coutinha. Lépe do hry vstoupili i přes oslabení domácí. Po Suárezově přihrávce si Messi poradil s obránci Realu a zakončil přesně k tyči.

V 58. minutě hřiště opustil také Iniesta, který odehrál 38. a zároveň poslední El Clásico v kariéře, neboť po sezoně odejde z Barcelony. Dvacet minut před koncem do rychlého brejku utekl Messi, Navas si ale s jeho pokusem tentokrát poradil.

Skóre se však změnilo na druhé straně, když se po Asensiově přihrávce střelou z první přesně trefil Bale a oslavil premiérový ligový gól proti Barceloně. V 82. minutě mohl domácím vedení vrátit argentinský kanonýr Messi, nejprve ale technickou střelou těsně minul a v další šanci se zaskvěl Navas.

Domácí: 10. L. Suárez, 53. Messi

Hosté: 15. Ronaldo, 73. Bale

Domácí: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho (46. Semedo), Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (58. Paulinho) – Messi, L. Suárez (90+2. Alcácer).

Hosté: Navas – Nacho Fernández (68. L. Vázquez), Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos (85. Kovačić) – Bale, Benzema, Ronaldo (46. Asensio).

Branky: 53. Melendo, 77. Baptistao

Finalista Evropské ligy nečekaně proti Espaňolu tahal za kratší konec provazu. Už v prvním poločase byl katalánský celek blízko brance, Morenovu střelu ale gólman Oblak vyrazil na tyč. Po změně stran ale už skóroval tečovanou střelou Melendo a v závěru pojistil tříbodový zisk hostů Baptistao. Espaňol vyhrál obě utkání proti Atlétiku v ligové sezoně, což se mu povedlo teprve počtvrté v historii.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Espanyol 0:2

Domácí:

Hosté: 53. Savić (vl.), 77. Baptistão

Domácí: Oblak – Savić, J. Giménez, Lucas Hernández – Vrsaljko, Partey, Koke (46. Saúl Ñíguez), Luís (65. Gabi) – F. Torres, Vitolo (26. Sané), Gameiro.

Hosté: Pau López – Javi López, David López, Naldo, Vilà – Ca. Sánchez, V. Sánchez – Baptistão, Darder (72. Roca), Melendo (78. Sergio García) – G. Moreno (83. Jurado).

Branka: 86. Gaspar

Ve Villarrealu ve vyrovnaném duelu dvou týmů z horní části tabulky se zaskvěli oba brankáři. Domácí Asenjo nejvíce v prvním poločase při úniku Miny, na druhé straně Neto vychytal Baccu. Nakonec přece jen valencijský brankář kapituloval, v 86. minutě ho překonal hlavou po standardní situaci kapitán "Žluté ponorky" Gaspar. Valencie zůstala čtvrtá, Villareal je šestý.

SESTŘIH LA LIGY: Villarreal - Valencia 1:0

Domácí: 86. M. Gaspar

Hosté:

Domácí: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Antonio Rukavina (46. J. Costa) – Hernández, Trigueros – Castillejo, Raba (83. N. Sansone), Čeryšev (67. Fornals) – Bacca.

Hosté: Neto – Vezo, Garay, Gabriel, Gayá – Soler (71. Torres), Parejo (C), Kondogbia, Guedes (81. Pereira) – S. Mina (67. Vietto), Rodrigo.

Branky: 76. Muniain, 90.+2 Aduriz

Bilbao nastřelilo v prvním poločase dvakrát břevno a gólů se dočkalo až v závěru zápasu. V 76. minutě si naběhl na zadní tyč Muniain a hlavou poslal míč do odkryté brány. V nastaveném čase pojistil domácím tři body Aduriz.

SESTŘIH LA LIGY: Athletic Bilbao - Real Betis 2:0

Domácí: 76. Muniain, 90+2. Aduriz

Hosté:

Domácí: Arrizabalaga – Núñez, Yeray, I. Martínez, Saborit (73. I. Córdoba) – Etxebarria (62. Iturraspe), M. Rico – I. Williams, Muniain (C) (83. Susaeta), Lekue – Aduriz.

Hosté: Pedro López – Tello, Amat, Bartra, Firpo (20. Camarasa), Durmisi – Ruiz, Javi García, Joaquín (C) (74. Boudebouz) – A. Sanabria (63. Rubén Castro), Morón.

Branky: 13. Gómez - 90.+1 Pérez

Galicijské derby začalo lépe pro domácí Vigo. Ve 13. minutě zakončil přesně hlavou Gómez, jenž v základní sestavě nahradil na hrotu útoku zraněného kanonýra Aspase. Už jistý sestupující La Coruňa vyrovnala v 92. minutě, po dlouhém autu se prosadil ve vápně Pérez.

SESTŘIH LA LIGY: Celta Vigo - La Coruňa 1:1

Domácí: 13. Gómez

Hosté: 90+1. Lucas

Domácí: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Lobotka, Wass (90. Roncaglia), Jozabed – Méndez (77. P. Hernández), Gómez (63. Boyé), Sisto.

Hosté: R. Martínez – Juanfran, Albentosa, Schär, Luisinho – C. Borges, Guilherme, Krohn-Dehli (75. Andone) – Çolak (46. Valverde) – Adrián López (61. Valle), Lucas.

Hosté: 3. García, 68. Demirović, 70. I. Gómez

Domácí: Prieto – Rosales, L. Hernández, Miquel, González – Rolán (82. Bueno), Lacen (65. Iturra), Adrián González, Lestienne – En-Nesyri, Id. Brown (46. Bastón).

Hosté: Pacheco – Alexis, Ely, Maripán, Diéguez (46. Martín) – D. Torres, García, I. Gómez, Demirović – Guidetti (75. Wakaso), H. Pérez (62. Burgui).

Hosté: 88. Á. Rodríguez

Domácí: Chichizola – Míchel, Gálvez, Navarro, Aguirregaray – Gil (71. Jairo), Etebo, Aquilani (61. J. Castellano), Halilović – Calleri, Ezekiel (61. Expósito).

Hosté: Guaita – Redondo, Dakonam, Alba (62. Rubio), Antunes – Portillo, Šibasaki, Barriuso, Ndiaye (78. Ndockyt) – Á. Rodríguez, Rémy (63. J. Molina).

Hosté: 9. Kike García, 38. Kike García, 80. Jordán, 89. Inuj

Domácí: Bono – Alcalá, Juanpe, Muniesa (79. Lozano) – Aday, Timor (67. Aleix Garcia), Granell (C), Mojica – Portugués, B. García – Stuani.

Hosté: Riesgo – Peña, P. Oliveira, Lombán, Ángel – Diop, Dani García (C) – León (30. Alejo, 69. Jordán), Orellana (86. Escalante), Inuj – Kike García.

Hosté:

Domácí: Soria – Layún, Mercado, Lenglet, Escudero – N'Zonzi, Roque (79. Geis) – Sarabia (88. F. Vázquez), Banega, Nolito (69. Correa) – Sandro Ramírez.

Hosté: Moyà – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, de la Bella – Illarramendi, Zurutuza – Januzaj (68. Juanmi), Canales, Oyarzabal (81. Bautista) – José.

Domácí: Rico, Ben Yedder, Correa, Geis, Muriel, Pareja, Vázquez

Hosté: Rulli, Zubeldia, Moreno, Juanmi, Rodrigues, Bautista, Gorosabel

Domácí: Layún, Banega, Sarabia, Mercado

Hosté: Zurutuza