Real udělal další krok k titulu, výhru řídil Vinícius. Girona navíc prohrála

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid zvítězil na hřišti Osasuny Pamplona 4:2 a dál míří za titulem. Girona navíc prohrála 0:1 na hřišti Getafe a ztrácí už deset bodů. Na druhém místě ji může vystřídat Barcelona, pokud v neděli porazí Atlético Madrid, jež se propadlo na páté místo po vítězství Bilbaa 2:0 nad Alavésem.

Vinícius Júnior poslal hosty do vedení už po čtyřech minutách, ale záhy vyrovnal Budimir. Chorvatský útočník se prosadil popatnácté v sezoně a je druhým nejlepším střelcem sezony La Ligy.

Realu vrátil vedení v 18. minutě Carvajal. Po hodině hry zvýšil na 3:1 Díaz a o tři minuty později se podruhé prosadil Vinícius Júnior. Osasuna snížila v nastaveném čase zásluhou Muňoze. U tří branek „Bílého baletu“ si asistenci připsal Uruguayec Valverde.

Jedinou branku Getafe proti Gironě vstřelil ve 33. minutě Santiago. Devatenáctiletý Španěl se v La Lize trefil poprvé. Fotbalisté Getafe zvítězili po čtyřech zápasech a posunuli se na deváté místo, na pohárové příčky ztrácejí osm bodů.

Útočník Alavése Rioja po půlhodině hry neproměnil penaltu a Bilbao šlo vzápětí do vedení. Guruzeta o pět minut později svým druhým gólem výhru pojistil. Domácí Athletic má o bod více než páté Atlético Madrid.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Mallorca - Granada 1:0
Branka: 85. Raillo

Osasuna - Real Madrid 2:4
Branky: 7. Budimir, 90.+1 Muňoz - 4. a 64. Vinícius Júnior, 18. Carvajal, 61. Díaz

Getafe - Girona 1:0
Branka: 33. Santiago

Bilbao - Alavés 2:0
Branky: 32. a 37. Guruzeta

1. Real 33 26 6 1 71:22 84
2. Barcelona 32 21 7 4 64:37 70
3. Girona 32 21 5 6 67:40 68
4. Atlético 32 19 4 9 59:38 61