Cristiano Ronaldo chyběl v týmu roku UEFA? Radši změnila pravidla! | iSport.cz
16. ledna 2020 • 11:15

Dostaňte tam Ronalda! UEFA narychlo měnila anketu, v Chelsea se bouří

Autor: vmn
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
Berdychova zpověď ve Sport Magazínu: Čím ho deptali Federer nebo Nadal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dovedete si představit sestavu nejlepších fotbalistů bez Cristiana Ronalda? Ne? Šéfové UEFA to zřejmě mají stejně. Když portugalská superstar skončila v hlasování fanoušků o nejlepší jedenáctku roku 2019 až na čtvrtém místě mezi útočníky, organizace „operativně“ změnila formaci na neobvyklých 4-2-4. Změnu odnesl záložník Chelsea N'Golo Kanté, původně třetí mezi středopolaři.Když UEFA ve středu oznámila svou ideální jedenáctku za rok 2019, pozornost nevzbudila až tak jména, jako spíš formace, kterou federace zvolila. Rozestavení 4-2-4 používá málokterý trenér, i když mít k dispozici útok ve složení Lionel Messi, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo a Sadio Mané by chtěl asi každý kouč.

Daily Mail přišel s odhalením, proč tomu tak je. Šéfové evropského fotbalu si evidentně nedovedli představit elitní skvadru bez Cristiana Ronalda. Jenže Portugalec byl v hlasování fanoušků mezi útočníky až čtvrtý. Víc hlasů dostali Messi, Levandowski i Mané.

Z původně předpokládaného rozestavení 4-3-3 se tak stalo vzácně používané 4-2-4, své místo na imaginárním hvězdném hřišti uvolnil všudybýlek z Chelsea N'Golo Kanté, v hlasování třetí mezi záložníky.

Nejlepší jedenáctka roku 2019 podle UEFA
Nejlepší jedenáctka roku 2019 podle UEFA

 

„Tohle není dobré, je to obyčejná manipulace s hlasováním,“ zkritizoval postup zdroj Daily Mailu. „Ronaldova popularity v UEFA je tak velká, že se rozezněly poplašné zvony, když se do původní sestavy nedostal. S čím přijdou příště?“

Zpráva nadzvedla i fanoušky Chelsea, i když ještě víc je trápí zranění kolene francouzského záložníka, otevřela i prosto pro kritiku Ronalda na sociálních sítích. Podle nich už je Portugalec starý, v Juventusu dává hlavně laciné góly z penalt, těží z práce Paula Dybaly atd.

UEFA: Odráží hlasy i úspěchy

„Problém“ s nezvolením Ronalda měl být i důvodem, proč zveřejnění ideální jedenáctky nabralo zpoždění a ani UEFA info o jeho protlačení do seznamu neodmítla:

„Formace pro letošní tým roku byla vybrána tak, aby odrážela hlasy fanoušků souběžně s úspěchy hráčů v soutěžích UEFA. Výsledkem je pět vítězů Ligy mistrů a čtyři finalisté Ligy národů (včetně jednoho vítěze). Formace se pravidelně mění a tento rok není výjimkou,“ cituje server oficiální vyjádření.

Rozestavení 4-2-4 bylo nicméně použito poprvé, v posledních sedmi letech byli v sestavě většinou čtyři obránci a po třech záložnících a útočnících, jen jednou zvolila federace systém 4-4-2. Náplastí pro Kantého může být aspoň jmenování do světové jedenáctky, kterou vyhlašuje FIFA s herním gigantem EA Sports. V této sestavě Ronaldo chybí.

 
Články odjinud


Články odjinud