Fotbalové přestupy ONLINE: Slavia představila Prekopa! Kričfaluši míří do Baníku
Fotbalové přestupy, podpisy i změny na trenérských postech. Zkrátka vše, co o světovém i českém fotbale na přestupovém poli potřebujete vědět, sledujeme ONLINE.
Zprávy ze dne 2. září 2025
Informace serveru iSport se potvrdily, Slavia v úterý večer oficiálně oznámila příchod Erika Prekopa z Baníku. Slovenský útočník podepsal smlouvu do léta 2028. „Erika jsme sledovali opravdu dlouho, patřil mezi naše vysněné posily. Jeho typologie dokonale zapadá do našeho způsobu hry a věřím, že nám okamžitě dodá kvalitu i energii,“ řekl pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.
Podle informací iSportu se rozsekla budoucnost Ondřeje Kričfalušiho, navzdory dlouhodobému zájmu Liberce míří defenzivní univerzál na přestup do Ostravy jako součást transferu Erika Prekopa do Slavie. V týmu trenéra Pavla Hapala může naskočit jak na pozici pravého stopera, tak uprostřed zálohy, což jsou dva posty, které Baník potřeboval nutně posílit.

Juventus získal na hostování do konce sezony útočníka Loise Opendu. Pětadvacetiletý belgický fotbalista přišel z Lipska na hostování do konce sezony s opcí na přestup. „Když jsem se dozvěděl o zájmu Juventusu, nemohl jsem spát. Nemůžu se dočkat, až nastoupím k prvnímu zápasu,“ řekl Openda, za jehož hostování „Stará dáma“ zaplatí 3,3 milionu eur (téměř 81 milionů korun).
Slovácko posílili slovinský útočník Žan Medved a slovenský záložník Martin Šviderský. Šestadvacetiletý Medved bude v Uherském Hradišti tuto sezonu hostovat z maďarské Nyíregyházy, součástí dohody je i opce na přestup. O čtyři roky mladší Šviderský podepsal smlouvu na tři roky.
Přesun Erika Prekopa do Slavie se finalizuje. Podle informací webu iSport.cz už slovenský střelec podstoupil zdravotní prohlídku a fotil se v červenobílém dresu. Brzy by mělo následovat oficiální představení, záleží však i na dokončení dalších přesunů na trase Praha-Ostrava. Prekop by měl ve Slavii nosit číslo 31.
Podle informací iSportu nemá Slavia problém uvolnit levého (wing)beka Ondřeje Zmrzlého pryč. Na soupisce pro Ligu mistrů momentálně místo něj figuruje Youssoupha Mbodji, čerstvá posila z Jihlavy, proto si Zmrzlý může hledat angažmá.
Variantou v tuzemsku je Baník s Pardubicemi, nicméně pravděpodobnější je odchod člena širšího reprezentačního kádru do zahraničí. Což však neznamená, že se v tak turbulentní době a během jednání o dalších transferech (Prekop, Kričfaluši, Planka, Šancl...) za pár hodin ještě vše nezmění.

Slavia intenzivně řeší, jak do týmu dostat útočníka Baníku Erika Prekopa. Probíhají jednání mezi kluby. Na stole může být velmi zajímavá varianta - za slovenského forvarda, který o víkendu otevřeně promluvil o možnosti odejít do Edenu, by do Ostravy mohly přijít mladé slávistické naděje David Planka, Ondřej Kričfaluši a Filip Šancl.
„Můžu potvrdit, že Baník nás kontaktoval ohledně Davida Planky,“ sdělil iSportu hráčův manažer Karol Kisel. Planka působí od minulé sezony v Karviné, Slavia si u svého odchovance ponechala možnost zpětného odkupu. U Kričfalušiho, který po letním návratu z Teplic do Slavie (v jeho případě už uplatnila možnost zpětného odkupu) nenastupuje, se řeší hráčova budoucnost.
V létě mu zatím nedopadl transfer do italské Monzy, o hráče velmi stojí i Slovan Liberec, kam by podle informací iSportu rád zamířil samotný reprezentant do jednadvaceti let. Do hry ale vstoupil Baník, který může nabídnout Prekopa, o něhož Slavia velmi stojí.
Třetím do party má být dvacetiletý záložník Filip Šancl, který aktuálně hostuje v Pardubicích.

Hotovo. Olomouc dotáhla přestup Michala Berana z Jablonce. Pětadvacetiletý záložník, který stejně jako Václav Černý dostal povolení dočasně opustit reprezentační sraz, se s vedením Sigmy dohodl na pětileté smlouvě.
V Pardubicích napínají síly na získání Filipa Vechety z Karviné, kde po minulé 13gólové sezoně zůstává bez místa v základní sestavě. Tím podle informací iSportu prakticky padá možnost příchodu zkušeného Tomáše Pekharta, kterému má ještě dorazit konkrétní nabídka z druholigového Artisu Brno.

Do Olomouce přestupuje křídelník Ahmad Ghali. Za pětadvacetiletého nigerijce Sigma zaplatí Liberci údajně až 50 milionů korun. Ghali podepsal smlouvu na tři roky s opcí na další sezonu.
„Ahmad patřil dlouhodobě k nejlepším hráčům Liberce. Jako jednu z možností ke zkvalitnění kádru na křídelních pozicích jsme ho měli vyhlédnutého delší dobu. Věříme, že nám pomůže a společně se nám podaří naplnit ambice, které klub má,“ řekl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.
Podle slovenského Denníku Šport se do hry o devatenáctiletého maďarského záložníka Artúra Musáka ze slovenských Michalovců, o kterého delší dobu projevuje zájem Ostrava, vložila i plzeňská Viktoria.
„Ano, pro mě byl Baník první možností, ale teď do hry vstoupila Plzeň a ještě jsem nestihl přemýšlet nad tím, co by pro mě bylo nejlepší,“ popisoval středopolař v rozhovoru pro Denník Šport, podle jehož informací za Musáka české kluby momentálně nabízejí kolem 17 milionů korun.
Západočeši nejsou jediní, s kým v tuzemsku Slezané bojují o potenciální posilu. Stále platí velký interes Baníku o Ondřeje Kričfalušiho ze Slavie, nicméně stejně tak chce defenzivního univerzála získat Liberec. Do Edenu poslal Slovan rekordní nabídku, jasněji by mělo být už brzy. Kričfaluši totiž může být součástí transferu za Erika Prekopa do Slavie, o němž se v pondělí v Praze jednalo.

V úterý skončí doba, kdy je možno tvořit pohárovou soupisku, v případě Sparty konkrétně pro Konferenční ligu. Další pondělí se v Česku zavře transferové okno. Změny se dají čekat, jedna obří však ne. Kaan Kairinen zůstane v Praze, Brémy nenavýšily svou nabídku z konce týdne. Zato je možný jeden třaskavý příchod, i když není úplně blízko. O koho jde čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 1. září 2025
Norský fotbalista Markus Solbakken přestoupil ze Sparty do dánského Aarhusu. Pětadvacetiletý záložník přišel na Letnou ze Stavangeru na začátku roku 2024, výrazněji se však neprosadil. Solbakken nastoupil za Spartu k 39 soutěžním zápasům, pouze patnáctkrát byl v základní sestavě. Na jaře hostoval ve druhé italské lize v Pise, po návratu se v nové sezoně na hřiště nedostal. S letenským klubem získal ligový titul, domácí pohár a zahrál si Ligu mistrů.

Poprvé se objevil na srazu dospělého národního týmu, jako nováček zasedl hned první den před novináře. Michal Beran (25) je zároveň horkým tématem přestupového léta v Česku. Z různých spekulací ohledně předních klubů se v posledních dnech objevila nabídka Sigmy , která pod novým majitelem zbrojí na Konferenční ligu. „Brzy se bude vědět,“ řekl drobný, ale o to šikovnější záložník Jablonce, který ještě v pondělí odpoledne dočasně opustil sraz reprezentace, aby dokončil svůj přestup do Olomouce. Více čtěte ZDE>>>
Antonín Barák bude pokračovat v Itálii, ale jen na druholigové úrovni. Novinář Gianluca di Marzio potvrdil, český ofenzivní záložník půjde hostovat z Fiorentiny do Sampdorie Janov. Barák minulou sezonu strávil na hostování v turecké Kasimpase, kontrakt mu ve Florencii končí za rok.
Jeden znovu řídí hru, udivuje lehkým pohybem i kontrolou míče, druhý střílí, naposledy sundal Zlín dvěma trefami. A podle všeho by to tak mělo pokračovat. Fotbalová Sparta podle informací deníku Sport a webu iSport nepustí Kaana Kairinena do Německa a Albiona Rrahmaniho do Francie. Více čtěte ZDE>>>

Michal Beran promluvil na reprezentačním srazu o zájmu Olomouce. „Řeší se to, baví se dva kluby mezi sebou, já čekám na výsledek. Tuhle nabídku jsem nečekal, přišla zčistajasna, spíš ji nečekal vůbec nikdo. Dneska a zítra je ještě čas to dořešit, brzy se bude vědět.“

Podle novináře Rudyho Galettiho má Plzeň na stole nabídku od Gentu na Rafia Durosinmiho. Vedení Viktorie ale nabízenou částku v neznámé výši považuje za příliš nízkou a podle informací webu inFotbal.cz už měla odmítnout. Sám hráč má o přesun do belgické ligy velký zájem a údajně odmítl trénovat, aby si přestup vynutil.
Další transfer z české ligy do Lyonu? Podle serveru Foot Mercato má Olympique zájem o Albiona Rrahmaniho ze Sparty! Francouzský klub hledá náhradu za Georgese Mikautadzeho, který odchází do Villarrealu. Letenští už měli odmítnout první nabídku v hodnotě šesti milionů eur (necelých 150 milionů korun), požadují o dva miliony více.

Opustí Igoh Ogbu Slavii? Server Africafoot přišel s informací, že by měl nigerijský stoper odejít na hostování s opcí k nováčkovi bundesligy z Hamburku.
